#

Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve Başkan Akın İrem Nur Bebeğe Umut Oldu

Turgutlu Belediyesi tarafından Mustafa Kemal Mahallesinde hayata geçirilecek olan Taziye Evi Çocuk Kültür Sanat Merkezinin temeli, düzenlenen törenle atıldı. Temel atma törenine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. Turgutlulu SMA hastası İrem Nur bebeğe destek olunma çağrısında bulunuldu.

Bir dizi ziyaretleri kapsamında Manisa’ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mustafa Kemal Mahallesi Taziye Evi ve Çocuk Kültür Sanat Merkezinin temel atma törenine katıldı. Temel atma töreninde ilk konuşmayı ev sahibi Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın gerçekleştirdi. Konuşmasına SMA Tip 1 hastalığıyla mücadele eden Turgutlulu İrem Nur bebeğin sağlığına kavuşması için başlatılan yardım kampanyasına destek olunması çağrısında bulunarak başladı.

En büyük dileklerinin İrem Nur bebeğin sağlığına yeniden kavuşması olduğunu ifade eden Başkan Çetin Akın, “ İrem Nur bebek Türkiye’de SGK’na kayıtlı 1300 SMA hastasından bir tanesi. Biz İrem Nur bebeğimiz için 2021 yılı mayıs ayında bir kampanya başlattık. Gerekli izinleri aldık. Bebeğimizin sağlığıyla ve kampanyası ile ilgili süreci iyi yönetiyoruz derken biliyorsunuz döviz kurunda yükselmeler meydana geldi. Maalesef şu anda kampanyamız yüzde 27 seviyelerinde. Bugün bir duyarlılık göstermek istiyoruz. ‘Bütün Türkiye sesimiz olsun, bütün Türkiye sesimizi duysun’ istiyoruz. Belediyemizin sosyal medya hesaplarında yardım kampanyasının bilgileri mevcut. Vatandaşlarımızdan İrem Nur kızımızın kampanyasına destek vermelerini rica ediyorum. Şimdiden hayırseverimize teşekkür ederim” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında ise şu ifadeleri kullandı, “Çetin Başkanımız konuşmasında, İrem Nur bebeğe sahip çıktı ve ‘Çocuğumuzun mutlu olması için evinde mutlu büyümesi için elinizi biraz cebinize atın, destek verin’ dedi. Hep beraber birlikte güzel ülkemizde huzur içinde yaşamak istiyoruz.”