- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Gıda Çarşısı’nın 30 Yıllık Yol Sorunu Tarih Oluyor
Turgutlu Belediyesi, Erbiller Sanayi Sitesi üstyapısını yeniledikten sonra kangren haline dönüşmüş bir diğer sorun olan Gıda Çarşısı’nda yol yenileme çalışmalarına başladı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ise Gıda Çarşısı’na giderek başlayan çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Çetin Akın, “Tıkır tıkır çalışıp teker teker tamamlıyoruz. Gıda Çarşı’mızın üstyapısıyla ilgili söz verdiğimiz gibi çalışmalarımıza başladık. En kısa sürede de vatandaşlarımızın kullanımına açacağız” dedi.
Turgutlu Belediyesi yaklaşık 30 yıldır hiçbir çalışmanın yapılmadığı Gıda Çarşısı’nda yolların yenilenmesi için ilk adımı attı. Elektrik hatlarının yer altına alınmasının ardından başlayan çalışmalar kapsamında eskiyen ve Gıda Çarşısı esnafını yıllardır mağdur eden yollar, yeni ve modern bir görünüme kavuşmuş olacak. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Gıda Çarşısı’na giderek cuma günü itibariyle başlayan yol yenileme çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Çetin Akın ayrıca esnaf ile bir araya gelerek yapılacak çalışmalar hakkında bilgileri paylaştı. Başkan Çetin Akın’a Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Evren Erbaş, Mithat Erden, Turgutlu Ticaret Borsası Başkanı Selçuk Temel, Turgutlu Belediyesi Personel A.Ş. Genel Müdürü Orhan Eratıcı eşlik etti.
“Çetin Başkan çalışkan başkan”
Yolların yenilecek olmasından dolayı memnuniyetlerini dile getiren Gıda Çarşısı esnafı, “Yollarımızın kötü durumda olması Gıda Çarşı’mızda yaklaşık 30 yıldır yaşadığımız en büyük problemdi. Yağmurlarda hep su basma tehlikesi yaşanıyordu ve araçlarımız büyük zarar görüyordu. Başkanımız Çetin Akın’a yollarımızın yapılması ile ilgili talepte bulunmuştuk. Kendisi de bize 2022 yılında yapılacağına dair söz vermiş olmasına rağmen 2021 yılı içerisinde yol yenileme çalışmalarını başlattı. Bu çalışmayla artık Gıda Çarşı’mız çok iyi olacak. Yıllardır hiçbir çalışmanın yapılmadığı Gıda Çarşı’mızda yollarımızı yenileyecek olan Başkanımız Çetin Akın’a çok teşekkür ederiz. Çetin Başkan, çalışkan başkan” ifadelerini kullandılar.
“Tıkır tıkır çalışıp teker teker tamamlıyoruz”
Gıda Çarşısı’nda gerçekleştirilecek olan yol yenileme çalışmaları hakkında açıklama yapan Başkan Çetin Akın, “Kangren haline gelmiş sorunlardan bir tanesi olan Erbiller Sanayi Sitesinin üstyapısını değiştirmiştik. Uzun yıllardır süren sorunları sloganımızda olduğu gibi ‘tıkır tıkır çalışıp teker teker tamamlıyoruz.’ Bu mübarek Cuma gününde de Gıda Çarşı’mızın üstyapısıyla ilgili söz verdiğimiz gibi çalışmalarımıza başladık. En kısa sürede de vatandaşlarımızın kullanımına açacağız. Çalışmalarımız Turgutlu’muza hayırlı olsun” dedi.
“Çetin Başkanımıza teşekkür ederiz”
Turgutlu Ticaret Borsası Başkanı Selçuk Temel ise Başkan Çetin Akın’a teşekkür ederek “Gıda Çarşı’mızda firmalarımızı, misafirlerimizi ağırlıyoruz. Yolları bu şekilde gördükleri zaman bize neden yapılmadığını soruyorlar. Sağ olsun Başkanımız Çetin Akın bu işe el attı. Kendisine teşekkür ederiz” diye konuştu.