Hemşehri Geceleri Makedonya ve Azerbaycan Kültürleri Gecesi ile Başlıyor

Turgutlu Belediyesi ve hemşehri dernekleri iş birliğiyle düzenlenen ‘Hemşehri Geceleri’nin ilki “Makendonya Göçmenleri Balkan Gecesi ve Azerbaycan Kültürleri Gecesi” ile başlayacak. Balkan ve Azerbaycan kültürlerinin doyasıya yaşanacağı program 13 Eylül Çarşamba akşamı saat 20.00’de Irlamaz Rekreasyon Alanı Amfitiyatro’da gerçekleşecek.

Turgutlu’nun sevilen etkinliklerinden birisi olan Hemşehri Geceleri ile bu yıl da keyifli anlara imza atılacak. Etkinliklerin ilk gününde Makedonya Göçmenleri Balkan Gecesi ve Azerbaycan Kültürleri Gecesi yapılacak. Gecede Ekrem & Erşan İkilisi, Güreler Rumeli Göçmenleri Derneği Halk Oyunları Topluluğu, Aybüke, İzkaf Kafkas Dans Grubu, Aygün Rehimli Akbaba ve Ekibi sahne alacak.

Makedonya Göçmenleri Balkan Gecesi ve Azerbaycan Kültürleri Gecesi, 13 Eylül Çarşamba akşamı Irlamaz Rekreasyon Alanı Amfitiyatro’da yapılacak. Ücretsiz olan etkinlik saat 20.00’de başlayacak.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Hemşehri Geceleri’mizin ilk gününde Makedonya Göçmenleri Balkan Gecesi ve Azerbaycan Kültürleri Gecesi’ne ev sahipliği yapacağız. Birbirinden kıymetli sanatçılarımızın, dans topluluklarımızın performanslarını sunacağız bu geceye tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum” dedi.