- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
“Kadınlar Kazanacak Türkiye Kazanacak!”
Manisa ve İzmir Bölgesindeki kadın muhtarlarla Turgutlu’da yapılan toplantıda konuşan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesinden çekilmesine tepki göstererek, “Mücadeleyi bırakmayacağız. Kadınlar kazanacak, Türkiye kazanacak” dedi.
İzmir ve Manisa'daki kadın muhtarların katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğe CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ve eşi Sabriye Akın, Belediye Başkan Yardımcıları Evren Erbaş Ser, Fırat Honaz ve eşi Nazan Honaz, CHP Manisa Eski Milletvekili Hasan Ören, CHP Turgutlu İlçe Başkanı Hüseyin Oğuz, Kadın Kolları Başkanı Yıldız Kutluel, Gençlik Kolları Başkanı Esin Küçükler, Türkiye Kadın Muhtarlar Derneği Başkanı Serpil Erenoğlu ve kadın muhtarlar katıldı.
Manisa ve İzmir'in kadın muhtarlarını Turgutlu'da ağırlamaktan dolayı duydukları mutluluğu ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, "Turgutlu'da 61 mahalle muhtarımızla birlikte çok güzel hizmetler yapıyoruz. Turgutlumuzda bir tane kadın muhtarımız var, Deniz Bezen. Kendisinin bizde her zaman yeri ayrı. Umuyoruz ilçemizde kadın muhtarlarımızın sayısı artacaktır" dedi.
Daha sonra Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesinden çekilmesiyle ilgili konuşan Başkan Akın, “Meclis kararıyla imzaladığımız İstanbul Sözleşmesinden Cumhurbaşkanlığı kararıyla çekilmiş olmak hem demokrasiye vurulmuş bir darbe hem de kadınların kazandığı hakların, haklı mücadelesinin gasp edilmesidir. Her gün kadına yönelik şiddetin, kadın cinayetlerinin yaşandığı bir ortamda böyle bir karar bu tabloyu çok daha ağır hale getirecektir. Vazgeçmek yok! Biz bu düşünceyle mücadelemize devam edeceğiz. Kadınlar kazanacak, Türkiye kazanacak” ifadelerini kullandı.
Düzenlenen etkinliğe katılan Türkiye Kadın Muhtarlar Derneği Başkanı Serpil Erenoğlu, "Manisa genelinde kadın muhtarlarımızın sayısı gün geçtikçe artıyor. Bizler mutlu eden bir yükseliş var. Daha önce 9 muhtarımız varken, bugün ise 23 kadın muhtarımız var Manisa'da"dedi.
CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, "Dünyadaki en demokratik seçim muhtarlık seçimidir. Ben muhtar azası olarak ilk seçimlerime girdim. Benim muhtarım kazanamazken, ben aza olarak kazandım ve aza oldum. Bundan daha demokratik seçim olamaz. En fazla medeni cesarete ihtiyaç olan adaylıklardan bir tanesi muhtarlık adaylığıdır. Ben seçime girerken arkamda büyük bir örgütüm var. Fakat muhtarlar tek başlarına azalarıyla birlikte kapı kapı dolaşarak çalışma yaparlar. Geçtiğimiz hafta genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Manisa'daydı. Merkezde ve Salihli'de 2 ayrı muhtarlar toplantısı yaptık. Güzel bir toplantı oldu ve sorunları tek tek ele aldık" dedi.