Karadeniz ve Erzurum Fırtınası Turgutlu’yu Sardı

Turgutlu Belediyesinin hemşehri dernekleriyle birlikte organize ettiği ‘Hemşehri Geceleri’nin ikinci gününde Karadeniz ve Erzurum kültürleri rüzgarı esti.

Turgutlu Belediyesi ev sahipliğinde hemşehri derneklerinin katkı ve destekleriyle 13-17 Eylül tarihleri arasında bu yıl üçüncü kez düzenlenen Hemşehri Geceleri’nin ikinci günü geride kaldı. Turgutlu Karadenizliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ile Turgutlu Erzurumlular Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği iş birliğiyle gerçekleştirilen gecede Türk Halk Müziği Sanatçısı Büşra Karaağaç ve Erzurum Bar Ekibi performanslarıyla büyük beğeni topladı. Kültür Bakanlığı Sanatçısı Mahmut Arı verdiği konserle kulakların pasını sildi. Gecenin finalinde ise sahneye çıkan İhsan Aydın ve Ekibi, Karadeniz fırtınası estirdi.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, kızı Gülce Akın’ın nişan töreni dolayısıyla Karadeniz ve Erzurum Kültürleri Gecesi’ne katılamazken gecede Başkan Çetin Akın’ı temsilen konuşma yapan Turgutlu Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Bülent Gökmen, Başkan Çetin Akın’ın sevgi ve selamlarını ileterek “Hemşehri dernekleri iş birlikte yaptığımız Hemşehri Geceleri’nin bu yıl üçüncüsü oldu. Bu programların hazırlanmasına öncülük eden Belediye Başkanımız Sayın Çetin Akın başta olmak üzere katkı ve desteklerinden dolayı hemşehri dernekleri başkanlarımıza, belediye personelimize teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Turgutlu Karadenizliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İbrahim Uzun, Turgutlu Erzurumlular Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şevket Şahin de, Hemşehri Geceleri ile Türkiye’de bir ilk yapıldığını ifade ederek hemşehri dernekleriyle birlikte bu etkinliklerin hazırlanmasını sağlayan Başkan Çetin Akın’a teşekkürlerini ilettiler.

Karadeniz ve Erzurum Kültürleri Gecesi’ne Turgutlu Adliyesi’nde görevli hakim ve savcılar, siyasi partilerin ilçe başkanları, hemşehri dernekleri başkanları, dernek başkanları katıldı.