- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Kent Tarihini Kent Müzesi’nde Öğreniyorlar
Turgutlu Kent Müzesi, ilçedeki öğrencilerin eğitimlerine katkı sunmaya devam ediyor. Turgutlu’daki ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin gruplar halinde ağırlandığı Kent Müzesi’nde uzman rehberler eşliğinde yaşanan yerin tarihine dair bilgiler aktarılıyor.
Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Turgutlu Kent Müzesi’nde son haftalarda yoğun bir ziyaretçi trafiği yaşanıyor. Pandemi sonrası dönemde her gün çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan Kent Müzesi, özellikle öğrenci gruplarıyla dolup taşıyor. Son olarak Dr. Hüseyin Orhan İlkokulu öğrencilerini ağırlayan Turgutlu Kent Müzesi böylelikle ilçede eğitime katkı sunan önemli mekânlardan birisi olma işlevini de yerine getiriyor.
Öğrenci ve öğretmenlerin ilgisinin kendileri için çok değerli olduğunu ifade eden Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Müzemiz çocuklarımızın yaşadıkları yer hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlıyor. Bu gibi kurumların en önemli amaçlarından birisi de zaten eğitime katkı sunmaktır. Özellikle öğretmenlerimize gösterdikleri hassasiyet ve ilgi için teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu.
Son günlerde oldukça yoğun olan Turgutlu Kent Müzesi’ni öğrencileriyle birlikte ziyaret etmek isteyen öğretmenler, müzenin 0236 312 00 39 numaralı telefonundan randevu alabilirler.