- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Kırkpınar Havasının Yaşandığı Turgutlu Belediyesi Yörük Mehmet Yağlı Güreşleri Nefes Kesti
Turgutlu Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen Yörük Mehmet Yağlı Güreşleri, güreş severlere unutulmaz bir gün yaşattı. Turgutlu Belediyesi Yörük Mehmet Yağlı Güreşleri'ndeki başpehlivanlık mücadelesini kazanan isim ise Turgutlu'nun evladı başpehlivan Menderes Saltık oldu.
Turgutlu Belediyesi düzenlediği muhteşem organizasyonla güreş severlere unutulmaz bir gün yaşattı. Irlamaz Rekreasyon Alanı Amfitiyatro'da (Yörük Mehmet Er Meydanı) yoğun ilgi ve katılımla gerçekleşen Turgutlu Belediyesi Yörük Mehmet Yağlı Güreşleri'nde Ali Gürbüz, İsmail Balaban, İsmail Koç, Menderes Saltık, Recep Kara, Orhan Okulu başta olmak üzere 60 başpehlivanla birlikte 400 pehlivan kıyasıya mücadele ederek er meydanında kol bağladı.
Turgutlu'nun evladı Yörük Mehmet Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı oldu
Kırkpınar havasının doyasıya yaşandığı Turgutlu Belediyesi Yörük Mehmet Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanlık müsabakalarının finali Turgutlulu başpehlivan Menderes Saltık ile Serhat Gökmen arasında yaşandı. Turgutlu'nun evladı Menderes Saltık, mücadeleyi kazanarak Turgutlu Belediyesi Yörük Mehmet Yağlı Güreşleri'nin şampiyonu oldu.
"Turgutlu'muzda ikinci Kırkpınar’ı yaşattık"
Yörük Mehmet Yağlı Güreşleri'nin şanına yakışır bir şekilde yapıldığını ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, "Turgutlu'muzda ikinci Kırkpınar'ı yaşatacağımızın sözünü yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Turgutlu Belediyesi Yörük Mehmet Yağlı Güreşlerimizi, şanına yakışır coşkulu bir şekilde gerçekleştirdik. Başpehlivan finalinde şampiyon olan Turgutlu'muzun evladı Menderes Saltık kardeşimi ve kıran kırana mücadele eden tüm pehlivanlarımızı kutluyor, güreşi ilgiyle izleyen hemşehrilerime ve bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Ata sporumuz güreşi gelecek nesillerimize armağan etmeye devam edeceğiz" dedi.
Turgutlu Belediyesi Yörük Mehmet Yağlı Güreşleri'ne Turgutlu Kaymakamı Selami Kapankaya, Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekilleri Bekir Başevirgen, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, CHP Turgutlu İlçe Başkanı Hüseyin Oğuz, Turgutlu Belediye Başkan Yardımları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan, Mithat Erden, İlçe Emniyet Müdürü Harun Tutak, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Halim Karaer, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Turgutlu Belediyesi Meclis Üyeleri, protokol üyeleri, Turgutlu Belediyesi Daire Müdürleri ile personeli katıldı.