Lidya Garden City Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı Play-Off İlk Maçında

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi normal sezonunu yedinci sırada tamamlamayı başaran Lidya Garden City Turgutlu B elediyesi Kadın Basketbol Takımı, Play-off çeyrek finalinde Danilo’s Pizza Bursa Ant Spor ile eşleşti.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde 30 haftalık normal sezon tamamlandı. 47 puan toplayan ve ligi 7. sırada tamamlayan Lidya Garden City Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı adını Play-off turuna yazdırmayı başardı. Lidya Garden City Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı Play-off çeyrek finalinde ligi 4. sırada tamamlayan Danilo’s Pizza Bursa Ant Spor takımı ile karşı karşıya gelecek. Bursa Gemlik Spor Salonu’nda gerçekleşecek karşılaşma 30 Mart Cumartesi günü saat 16.00’da başlayacak.

TKBL’de play-off karşılaşmalarına kalmayı başaran Manisa’nın tek kadın basketbol takımı Lidya Garden City Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, sezon boyunca Turgutlu’yu başarıyla temsil etti.

Lidya Garden City Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü İstemihan Örücü, “Güzel bir sezon geçirdik. Hedefimize ulaştık, play off biletimizi aldık. Play-off çeyrek finalinde Danilo’s Pizza Bursa Ant Spor takımı ile eşleştik. Yine bu maçımıza da galibiyet parolasıyla parkeye ineceğiz. Tüm oyuncularımıza başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Galibiyetle döneceklerine inanıyoruz”

Turgutlu Belediyespor Başkanı ve Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde başarılı bir sezon geçirdik. Play-off turuna adımızı yazdırdık. Takımımız play-off turunun ilk eşleşmesinde Bursa ekibiyle karşı karşıya gelecek. Oyuncularımıza ve teknik ekimize canı gönülden başarılar diliyorum. Bursa’dan galibiyetle döneceklerine inanıyoruz ve onlara çok güveniyoruz” dedi.