#

Mustafa Başgülşen “Geldikleri Gibi…” Gösterisiyle Duygu Dolu Anlar Yaşattı

Turgutlu Belediyesi Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerinin sekizinci gününde Mustafa Başgülşen’in “Geldikleri Gibi…” gösterisiyle duygu dolu anlar yaşandı.

Turgutlu Belediyesi tarafından düzenlenen Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerinin sekizinci günü özel bir etkinlikle daha sona erdi. Ana Haber Sunucusu Mustafa Başgülşen’in tek kişilik gösterisi “Geldikleri Gibi…” Eski Belediye Binasında sahnelendi. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Çanakkale ve Kurtuluş Savaşları ile Cumhuriyet döneminin ilk yıllarına ait 100 anekdot ve bilginin katılımcılarla paylaşıldığı gösteride zaman zaman duygusal anlar da yaşandı.

Başkan Çetin Akın’a anlamlı hediye

Mustafa Başgülşen gösteri sırasında Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’a kaleme aldığı kitabı Kelebek’i ve “Kalbinizde Mustafa Kemal Atatürk sevgisini taşıdığınıza yürekten inanıyorum. Bugünün bir hatırası olarak attığınız her imzada, Turgutlu’ya yapacağınız her hizmette Atatürk’ün imzası olacağı inancımla size bu rozeti takdim etmek istiyorum” sözleriyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün imzalı rozetini hediye etti.

En Güçlü Kim?” sokak tiyatrosu çocukların beğenisi kazandı

“En Güçlü Kim?” sokak tiyatrosu ekibi son gününde ise Musacalı, İzzettin ve Bozkurt Mahallelerinde çocukları tiyatroyla buluşturdu. Başkan Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Evren Erbaş Ser ve muhtarlarla birlikte hayatlarında ilk defa tiyatro oyunu izleyen çocukların mutluluklarını paylaştı.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Gerçekten gururlandığımız gecelerden bir tanesini yaşıyoruz. Mustafa Başgülşen, Anadolu’da çoban ateşi yaktı. Çok genç yaşta, çok ciddi bir mücadeleye girdi. Titizlikle hazırlanmış, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün neden büyük bir lider olduğunu bizlere bir kez daha gösteren bu kıymetli gösteriyi bizimle buluşturduğu için Mustafa kardeşime teşekkür ederim. Turgutlu’muzda çocuklarımız için bir ilk daha gerçekleştirdiğimiz sokak tiyatromuzun son gününde de çocuklarımızın yanında olduk. Onların gözlerinde ve yüzlerinde mutluluğu görmek her şeyden çok daha önemli. Sokak tiyatrosu ekibine ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Mustafa Başgülşen’in “Geldikleri Gibi…” gösterisini Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, eşi Sabriye Akın, kızı Gülce Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Evren Erbaş Ser, Mustafa Biçer, Meclis Üyesi Hüseyin Maliz, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Yıldız Kutluel, CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Esin Küçükler ve Turgutlu Belediyesi daire müdürleri izledi.