Müze Sohbetleri’nde İlkçağlarda Turgutlu Çevresi Ele Alınacak

Turgutlu Belediyesinin geçtiğimiz yıldan bu yana periyodik aralıklarla devam eden kültürel etkinliği Müze Sohbetleri’nde bu hafta Turgutlu ve civarının ilk çağlardaki görünümü ele alınacak. Turgutlu Kent Müzesi’nde gerçekleştirilecek etkinlik 14 Haziran Çarşamba akşamı saat 21:00’de başlayacak.

Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan Turgutlu Kent Müzesi tarafından gerçekleştirilen Müze Sohbetleri’nin bu haftaki konusu “Troketta’dan Asartepe’ye İlkçağlarda Turgutlu ve Çevresi” olarak belirlendi. Kent Müzesi Sorumlusu Mehmet Gökyayla’nın sunacağı programda çevrede yer alan arkeolojik alanlar ile bölgenin tarihî coğrafyası işlenecek.

Müze Sohbetleri’nde yine özgün bir konunun gündeme getirileceğini ifade eden Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Bu haftaki programımızda birkaç bin yıl geriye gideceğiz ve hakkında çok da bilgi sahibi olmadığımız dönemlerde bölgemizin nasıl bir manzaraya sahip olduğunu, o dönemlerdeki yerleşim yerlerini öğreneceğiz. Konuya ilgi duyan tüm hemşehrilerimizi programımıza davet ediyorum” şeklinde konuştu.