#

Özlenen Gün Geldi: Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri Başlıyor

Turgutlu Belediyesi tarafından 30 Ağustos – 7 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerinde ünlü isimler Turgutlulular ile buluşacak.

Turgutlu Belediyesinin düzenlediği Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri birbirinden renkli etkinlik ve konserlere ev sahipliği yapacak. 30 Ağustos Pazartesi günü başlayacak olan ve 9 gün sürecek Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri, 7 Eylül Salı günü sona erecek. Zafer Yürüyüşü ve Ceylan Ertem konseriyle 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunun yaşanacağı şenlikte, Turgutlu’nun kurtuluşunun 99. yıl dönümü ise Gülben Ergen konseriyle kutlanacak.

Usta sanatçı Edip Akbayram’ın 4 Eylül Cumartesi günü Turgutlulular’a unutulmaz bir gece yaşatacağı şenlikte, Levent Gültekin ve Barış Yarkadaş gerçekleştirecekleri söyleyişiler ile okurları ve izleyenleriyle bir araya gelecek. Ana Haber Sunucusu Mustafa Başgülşen’in tek kişilik gösterisi “Geldikleri Gibi…” de şenliğin merakla beklenen bir diğer etkinliği olacak.

Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerinde Yangın Öncesi ve Sonrası Fotoğraflarla Turgutlu konferansının yanı sıra Kitap Fuarı, Çocuk Şenliği, Atatürk Kültür Merkezi Çocuk Tiyatro Ekibi’nin sahneleyeceği “Yaşasın Demokrasi” tiyatro oyunu, Türk Halk Müziği Konseri ve Halk Oyunları Gösterileri de yer alacak.

Şenlik boyunca gerçekleşecek olan konser ve etkinliklerle keyifli bir hafta yaşanacağını belirten Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Hepimizin özlediği Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliğimizin başlamasına çok az bir süre kaldı. Her yaştan hemşehrimize hitap edecek birbirinden özel etkinlikler hazırladık. 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızda başlayacak ve Turgutlu’muzun kurtuluş gününde sona erecek şenliğimiz boyunca çok keyifli zamanlar geçireceğiz. Konser ve etkinliklerimizde halk sağlığının korunması adına gerekli tüm tedbirleri aldık. Şenlik coşkumuzun sonrasında üzüntüye dönüşmemesi için etkinliklerimize katılacak olan hemşehrilerimizden ise öncelikli olarak maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmelerini ve aşı olmayan vatandaşlarımızın aşılarını yaptırma konusunda hassas davranmalarını önemle rica ediyorum” dedi.

Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri programı şu şekilde:

30 Ağustos

Saat 20.00 Zafer Yürüyüşü (Koza Kavşağı)

Saat 21.30 Ceylan Ertem Konseri (15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı)

31 Ağustos

Saat 20.30 Yangın Öncesi ve Sonrası Fotoğraflarla Turgutlu - Mehmet Gökyayla

(Eski Belediye Binası)

1 Eylül

Saat 16.00 Çocuk Şenliği Açılışı (Orta Park Yeşil Alan)

Saat 20.00 Yaşasın Demokrasi Tiyatro Oyunu - Atatürk Kültür Merkezi Çocuk Tiyatrosu Ekibi

(TUTSO Konferans Salonu)

2 Eylül

Saat 19.00 Levent Gültekin Söyleyişi(Eski Belediye Binası)

3 Eylül

Saat 19.00 Barış Yarkadaş Söyleyişi(Eski Belediye Binası)

4 Eylül

Saat 21.30 Edip Akbayram Konseri (15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı)

5 Eylül

Saat 20.30 Türk Halk Müziği Konseri ve Halk Oyunları Gösterileri

(Ergenekon Mahallesi Amfitiyatro)

6 Eylül

Saat 21.00 Mustafa Başgülşen’in Sunumuyla “Geldikleri gibi...”

2 Perdelik Tek Kişilik Gösteri (Eski Belediye Binası)

7 Eylül

Saat 21.30 Gülben Ergen Konseri (15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı)

Şenlik süresi boyunca

1 – 7 Eylül

Saat 16:00 – 23:00 Çocuk Şenliği (Orta Park Yeşil Alan)

30 Ağustos – 12 Eylül

Kitap Fuarı (Orta Park Saat Kulesi)