Sanayi Çarşısı Projesinde Anahtar Teslimi Temmuz Ayında Yapılacak

Turgutlu Belediyesi tarihinin en büyük yatırımı olarak kente kazandırılacak Sanayi Çarşısı projesinde 2 adet iş yerinin satış ihalesi yapıldı. Bir iş yerinin daha satıldığı projede toplam sayı 13’e yükseldi.

Turgutlu Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan ve inşaatın sona yaklaştığı Sanayi Çarşısı projesinde 8 ve 15 no.lu bağımsız bölümlerin satış ihalesi yapıldı. Buna göre 8 no.lu bağımsız bölümün 10 milyon 550 bin TL bedelle satışı gerçekleşti. Sanayi Çarşısı’nda söz konusu ihaleyle beraber satışı yapılan iş yerlerinin toplam sayısı 13 oldu. 22 adet iş yerinden oluşan Sanayi Çarşısı’nda temmuz ayının sonunda anahtar tesliminin yapılması planlanıyor.

İhale sonucunda açıklama yapan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Sanayi Çarşısı projemizde 8 ve 15 no.lu bağımsız bölümlerin satışına çıktık. İhale sonucunda bir adet satış gerçekleşerek 8 no.lu bağımsız bölümü satmış olduk. Daha önce de açıklamış olduğumuz gibi mevcut projemizdeki 22 adet iş yerinden iki tanesini belediyemize bırakıyoruz. Bu ihaleyle beraber 13’üncü iş yerimizi satmış olduk. İnşaatımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Temmuz ayının sonunda da iş yerlerinin anahtarlarını teslim etmeyi hedefliyoruz. Turgutlu halkına hayırlı olsun” dedi.