#

TOSB’yi Ziyaret Eden Başkan Çetin Akın: “Kendi ayakları üzerinde durabilen bir Organize Sanayi Bölgesi oluşturduk”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi. Organize Sanayi Bölgesinin bugününün ve yarınının konuşulduğu görüşmede Başkan Çetin Akın, Organize Sanayi Bölgesinin ayağa kalktığını ifade etti.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Organize Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Hami Özer ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Yapılan görüşmede Organize Sanayi Bölgesinin gelişimi, artan yatırımları ve geleceği hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. Başkan Çetin Akın, Organize Sanayi Bölgesini yeniden canlandırdıklarını dile getirirken sanayici-belediye ortaklığı ile istihdam sayılarının arttığını ifade etti.

Başkan Çetin Akın göreve geldikleri günden bu yana Organize Sanayi Bölgesine katma değer kazandırdıklarını söylerken şeffaflık ilkesinden taviz vermediklerini de vurguladı. Başkan Akın,”Göreve geldiğimiz gün Organize Sanayi Bölgesinde ciddi sorunlar, iltimaslar ve şeffaflıktan uzak bir durum vardı. İvedilikle kentimizin istihdamının en önemli unsuru olan Organize Sanayi Bölgemizi canlandırmak için kolları sıvadık. Yönetim kurulumuzla, müteşebbis heyetimizle birlikte şeffaf bir yönetim anlayışıyla yolumuza devam ettik. Bugün gelinen noktada kendi ayakları üzerinde durabilen bir Organize Sanayi Bölgesi oluşturduk. 250 Milyon TL’nin üzerinde bir rakamla atık su arıtma tesisi ilgili proje bakanlığın yatırım planına alındı. Organize Sanayi Bölgemiz şeffaflıkla büyümeye devam ediyor” dedi.

Başkan Akın emekçilerle bir araya geldi

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu ile yapılan toplantı sonrası Başkan Çetin Akın, TOSB Yönetim Kurulu Başkanı Hami Özer ile birlikte işletmeleri ziyaret etti. İş insanlarıyla görüşen Başkan Akın daha sonra emekçilerle bir araya gelerek sohbet etti. Organize Sanayi Bölgesinde üreten, gelişen ve geliştiren bir anlayışın hakim olduğunu belirten Başkan Çetin Akın, ”Yönetim kurulu üyelerimizle gerçekleştirdiğimiz toplantısı sonrası işçi kardeşlerimizle buluştuk ve sohbet ettik. Üretimin en önemli paydaşı olan emekçilerimize işlerinde kolaylıklar diledik” ifadelerini kullandı.