#

TURBELDAK Doğa Tutkunlarını Yeni Parkurlarda Buluşturmaya Devam Ediyor

Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi (TURBELDAK), hafta sonunda yürüyüşünü Yamanlar Dağı Kurudere-Karagöl güzergahında gerçekleştirdi.

Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı olarak farklı yürüyüş rotalarında doğa ve sporseverleri buluşturan TURBELDAK, bu hafta sonunda da keyifli bir etkinliğe imza attı. Yaz-Kış Yürüyüş Liderleri Orhan Mert ile Haydar Atilla’nın sevk ve idaresinde gerçekleşen yürüyüş Kurudere Köyü’nden başladı. Katılımcılara parkurun tanıtılması ve gerekli bilgilerin verilmesinin ardından başlayan doğa yürüyüşünde çam ağaçlarının arasından, eşsiz doğa güzelliklerinin de eşlik etmesiyle Karagöl’e ulaşıldı. Jeolojik hareketler sonucunda oluşan Karagöl’de öğle molası veren ve manzaranın tadını çıkaran katılımcılar, Kayadibi Köyü üzerinden Homeros Vadisi’ni görüp tekrar Kurudere Köyü’ne inişe geçerek yaklaşık 13 km süren yürüyüşü tamamladılar. Bununla birlikte yeni rehberler ve liderler yetiştirmeyi de amaçlayan TURBELDAK, Kurudere-Karagöl parkurunda ilk rehberliğini yapmak için Nihal Aras’ı görevlendirdi.

Yaz-Kış Yürüyüş Lideri Orhan Mert, “TURBELDAK olarak her hafta doğaseverlerimizi farklı rotalarda bir araya getirmeye devam ediyoruz. Bu haftaki parkurumuz Kurudere-Karagöl oldu. Katılımcılarımızla birlikte günlük yaşam stresinden, dijital dünyadan uzak, doğayla iç içe çok keyifli bir gün geçirdik. Katılımcılarımızın etkinliklerimizden keyif almasından mutluluk duyuyoruz. Haftanın bir günü dahi olsa doğayla iç içe olmak isteyen herkesi yürüyüşlerimize katılmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.