- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
TURBELDAK Ekibi Bu Hafta Ören Parkurunu Tamamladı
Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Dağcılık Akademisi (TURBELDAK), bu haftaki yürüyüş etkinliğini Kemalpaşa’ya bağlı Ören’de gerçekleştirdi.
Düzenlediği yürüyüş ve tırmanış etkinlikleriyle doğaseverleri haftanın bir günü dahi olsa günlük yaşamın stresinden ve sanal dünyadan uzaklaştırmayı amaçlayan TURBELDAK, bu hafta Kemalpaşa ilçesinde bağlı Ören’de yürüyüş ve tırmanışını gerçekleştirdi. Orhan Mert ile Haydar Atilla’nın rehberliğinde yapılan yürüyüş, Ören Piknik Alanı’ndan başladı. Yaklaşık 12 km süren yürüyüş Ören Kanyonu’nda verilen molanın ardından dönüşe geçilerek sona erdi.
Yaz-Kış Yürüyüş Lideri Orhan Mert, “TURBELDAK olarak bu hafta Ören’de güzel bir doğa yürüyüşü yaptık. Katılımcılarımızla birlikte oldukça keyifli geçen yürüyüşümüzü ‘TURBELDAK ile Orhan Mert ve Haydar Atilla rehberliğinde güzel bir doğa yürüyüşü yaptık. Ören kahvehanelerinde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Ören Piknik Alanı’ndan tırmanışa geçtik. Güneşin henüz ısıtamadığı hafif bir rüzgarın üşüttüğü bedenlerimiz birkaç dakika sonra tırmanışın etkisiyle ısınmaya hatta terlemeye başladı. Çınar, çam, kestane, alıç, meşe ağaçlarının her biri ressam elinden özenle çıkmış tablolar gibi karşımızda duruyor ve bu güzellikleri anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalıyor’ sözleriyle anlatan Bayram Ali Çelikten öğretmenimize ve yürüyüşümüze katılan tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.