- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
TURBELDAK Kelebekler Vadisi’nde
Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi (TURBELDAK) sezonun ikinci etkinliğini Ahmetli Dereköy, Kelebekler Vadisi, Çıplak Değirmen parkurunda düzenledi.
Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı TURBELDAK, düzenlediği etkinliklerle doğaseverleri buluşturmaya devam ediyor. TURBELDAK sezonun ikinci etkinliğini ise Ahmetli Dereköy, Kelebekler Vadisi, Çıplak Değirmen parkurunda gerçekleştirdi. Katılımın oldukça fazla olduğu etkinlikte, yürüyüş severler uyum içerisinde 10 km’lik yürüyüş parkurunu tamamladı.
Kelebekler Vadisi’nde hüzünlendiren tablo
Kelebekleriyle ünlü ve birçok canlı türünün yaşam alanı olan Kelebekler Vadisi’ne ulaşan TURBELDAK katılımcıları, gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Doğaseverler, Kelebekler Vadisi’nde ekolojik düzenin bozularak baraj yapımı sebebiyle pek çok iş makinesinin yer aldığını, bununla birlikte alandaki şelalenin yok olduğunu da gördü.
Yürüyüşün keyifle başlandığını ancak Kelebekler Vadisi’nde karşı karşıya kaldıkları tablonun katılımcıları oldukça üzdüğünü belirten Yaz – Kış Yürüyüş Lideri Orhan Mert, “Sezonun ikinci etkinliğinde Ahmetli Dereköy, Kelebekler Vadisi, Çıplak Değirmen güzergahında katılımcılarımızla birlikte 10 km’lik yürüyüş parkurumuzu tamamladık. Keyifle başladığımız yürüyüşümüzde hepimizi şaşırtan ve derinden üzen bir tabloyla da karşılaştık. Doğa harikası yerler, baraj yapılacağından etrafı darmadağın olmuş bir halde karşımızda duruyordu. Maalesef ekolojik denge bozulmuş, adı kelebekleriyle ünlenmiş Kelebekler Vadisi yok olmuş, tüm canlıların yaşam alanları talan edilmişti. Doğa olmadan spor olmaz diyoruz ama yakında spor yapacak doğa kalmayacak. Hepimizi oldukça üzen bu duruma rağmen etkinliğimizi güzel ve sorunsuz bir şekilde tamamladık. Yürüyüş etkinliğimize katılan tüm katılımcılarımıza teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.