TURBELDAK Sezonun Son Yürüyüşünü Gerçekleştirdi

Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Dağcılık Akademisi (TURBELDAK), sezonun son etkinliğini Aşıklar Şelalesi- Ağlayan Mağara ve Denizköy’de gerçekleştirdi.

Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı olarak çalışmalarını sürdüren TURBELDAK, sezonun son etkinliğini gerçekleştirdi. Güne, Dikili’ye bağlı Nebiler Köyü’ndeki Aşıklar Şelalesi ve Ağlayan Mağara’da başlayan TURBELDAK ekibi ardından Denizköy’e giderek keyifli zaman geçirdi. Her yaştan doğaseverin de olduğu yürüyüşte katılımcılar neşe içerisinde parkuru tamamladı.

Yaz-Kış Yürüyüş Lideri Orhan Mert, “Katılımcılarımızla birlikte sezonun son etkinliğini keyifli bir şekilde gerçekleştirdik. İlçemize çok uzak olmayan Dikili’ye bağlı Nebiler köyündeki Aşıklar Şelalesi ve Ağlayan Mağara’yı gezip gördükten sonra şirin bir mahalle olan Denizköy’de keyifli zaman geçirdik. Bu hafta sonu sezon sonu pikniğimizi de gerçekleştireceğiz. İlerleyen günlerde havaların ısınmasıyla birlikte gece yürüyüşlerini planladık. Yeni sezonda eşsiz doğa güzelliklerini ve yeni parkurlarımızı doğaseverlerimiz ile buluşturabilmek için çaba göstereceğiz. Tüm sezon boyunca birbirinden keyifli ve güzel yürüyüş etkinliklerine imza attığımız TURBELDAK ekibimize çok teşekkür ederim” dedi.