TURBELDAK, Spor Okulu Öğrencilerini Doğayla Buluşturdu

Turgutlu Belediyesi Spor Okulu ile Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi (TURBELDAK) ortak bir etkinliğe imza attı. Ovacık Yaylası’nda yapılan etkinlikte öğrenciler ve aileler doğayla iç içe bir gün geçirdi.

Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Spor Okulu ile TURBELDAK iş birliğiyle yürüyüş etkinliği gerçekleştirildi. Spor Okuluna bağlı basketbol ve voleybol kurslarında eğitim gören 120 öğrenci, yürüyüş ve kamp yapma teknikleri, çadır kurulumu, kamp ve dağcılık ekipmanları hakkında Yaz-Kış Yürüyüş Lideri Orhan Mert’ten bilgi aldı. Tanıtım ve bilgilendirmelerin sonrası ise öğrenciler, TURBELDAK Ekibinden Şenel Hançer, Bayram Ali Çelikten, Hasan Baykal ile birlikte doğa yürüyüşünü gerçekleştirdi. Doğanın sunduğu güzelliklerin keyfinin yaşandığı etkinlikte, doğayı dinlemek için kısa bir süre sessizlik molası da verildi. Düzenlenen yürüyüşten öğrenciler kadar aileler de memnun kaldı.

Yaz-Kış Yürüyüş Lideri Orhan Mert, “Çocuklarımızı sosyal medyadan uzaklaştırmak, doğayı ve sporun farklı branşlarını tanıtmak adına Spor Okulu öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizle birlikte çok keyifli ve güzel bir yürüyüş yaptık. Dağcılık ve yürüyüş sporunu da tanıttığımız bu etkinlikte çocuklarımızın ve ailelerinin memnun olmasından mutluluk duyduk. TURBELDAK olarak çocuklarımızı ve gençlerimizi sanal dünyadan bir nebze de olsa uzaklaştırarak doğayla buluşturmayı amaçlıyoruz. Bu yürüyüş etkinliğiyle de amacımızı bir kez daha gerçekleştirmiş olduk. ” ifadelerini kullandı.