#

TURBELDAK'tan Çanakkale Şehitlerini Anma Yürüyüşü

Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi (TURBELDAK) 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'ne özel Çaldağı Sakarkaya-Sinekliçeşme parkurunda yürüyüş etkinliğini gerçekleştirdi.

Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı olarak her hafta farklı rotalarda yürüyüş etkinliği düzenleyen TURBELDAK, Çaldağı Sakarkaya-Sinekliçeşme parkurunda doğaseverleri bir araya getirdi. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'ne özel düzenlenen yürüyüş, Yaz-Kış Yürüyüş Liderleri Orhan Mert ve Haydar Atilla idaresinde yapıldı. Sabahın erken saatlerinde parkur hakkında katılımcıların bilgilendirilmesi ve ısınma hareketlerinin ardından başlayan yürüyüş yaklaşık 10 km sürdü. Katılımcılar, Çaldağı eteklerinden Turgutlu Ovasını tepelerden seyrederek inişe geçtiler. Yürüyüş, Sinekliçeşme'de sona erdi.

Yaz-Kış Yürüyüş Lideri Orhan Mert, "İlk olarak parkurun tanıtımı ve yeni gelen arkadaşlarımıza kuralların hatırlatılması sonrası yapılan ısınma hareketlerinin bitimine müteakip yaklaşık 10 km'lik yürüyüşümüz çoğu yerde patikalarda ve tırmanış yaparken taşların üstünden atlayarak Çaldağı eteklerinden Turgutlu Ovasınıtepelerden seyrederek inişe geçildi. Sinekliçeşme'de sona eren parkur bitiminde yakılan ateşte öğlen yemeklerimizi hazırlayıp kaybettiğimiz enerjiyi geri kazandık. Sorunsuz bir şekilde biten etkinlik sonunda katılımcıların yorgunluğa rağmen keyifli olması herkesin hem spor yapıp hem de doğadan memnun ayrılması bizleri de mutlu etti. Yürüyüş etkinliğimize katılan tüm katılımcılarımıza teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.