#

TURBEM’de LGS Başarısı

Turgutlu Belediyesi Eğitim Merkezi (TURBEM) 25 Temmuz’da açıklanan LGS yerleştirme sonuçlarının ardından yüzde 99 yerleştirme oranıyla başarısını ortaya koydu. Sonuçlara göre TURBEM’de yoğun bir şekilde sınava hazırlanan öğrencilerden ilk 17’si ise Ege Bölgesindeki fen liselerine tercih yapabilecek puan almayı başardı.

Turgutlu Belediyesinin en önemli eğitim projelerinin başında gelen TURBEM, açıklanan LGS sonuçlarıyla başarısını bir kez daha ortaya koydu. Uzman eğitmenler eşliğinde LGS’ye hazırlanan 125 öğrenciden ilk 17’si Ege Bölgesindeki fen liselerine tercih yapıp girebilecek puanları aldılar. Söz konusu 17 öğrenciden 9’u fen liselerine yerleşirken 2 öğrenci ise birçok fen lisesinden yüksek puanla alan Anadolu Liselerine yerleşti. Üç öğrenci ise özel okullara burslu olarak yerleşmeyi başardı.

Yerleştirme oranı yüzde 99

TURBEM, LGS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından yüzde 99’luk yerleştirme, yüzde 10’luk fen lisesi başarı oranıyla farkını ortaya koydu.

TURBEM’de eğitim gören öğrencilerin başarısından mutluluk duyduklarını ifade eden Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “TURBEM Merkezimizde eğitim gören öğrencilerimizin başarısından gurur ve mutluluk duyuyoruz. Öğrencilerimizin nitelikli eğitim almaları amacıyla hizmet ettiğimiz merkezimizde önümüzdeki yıl hazırlıklarımıza ise şimdiden başladık. Gelecek yıl da öğrencilerimize destek olarak hem LGS hem de YKS’de daha da fazla başarılı sonuç almaları için elimizden gelen tüm gayreti göstermeye devam edeceğiz. Öğrencilerimizi yürekten kutluyor, eğitim hayatları boyunca başarılarının daim olmasını diliyorum” dedi.