TURBEM’de Seviye Tespit Sınavı Kayıtları Başladı

Turgutlu Belediyesi Eğitim Merkezi'nde (TURBEM), 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı kayıtları için seviye tespit sınavı yapılacak. 30 Mayıs Salı günü gerçekleşecek seviye tespit sınavına başvurular ise 2-27 Mayıs tarihleri arasında olacak.

Turgutlu Belediyesinin eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına hayata geçirdiği, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) önemli başarılara imza atan TURBEM’de yeni eğitim öğretim yılı için hazırlıklara başlandı. Bu kapsamda LGS ve YKS’ye hazırlanacak 7 ve 11. sınıflara yönelik seviye tespit sınavı yapılacak. 30 Mayıs Salı günü saat 15:30’daki seviye tespit sınavı için 2 Mayıs Salı günü başlayan başvurular, 27 Mayıs Cumartesi günü sona erecek. TURBEM Binasında gerçekleşecek sınav ücretsiz olacak.

Öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz”

Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Eğitim alanındaki projelerimizin başında gelen TURBEM’de yeni eğitim öğretim yılına seviye tespit sınavıyla başlayacağız. Geçtiğimiz LGS ve YKS’de çok önemli başarılar elde etmiştik. 2023-2024 eğitim öğretim yılında da bu başarılarımızın üstüne koyarak güzel sonuçlar elde edeceğiz. Zorlu bir maratona adım atacak öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum. TURBEM olarak alanlarında uzman eğitimlerimizle ve idari kadromuzla öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.