- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
TURBEM’de Yeni Dönem Seviye Tespit Sınavı ile Başlayacak
Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Eğitim Merkezinde (TURBEM) yeni dönem için seviye tespit sınavı 22 Mayıs Pazar günü yapılacak. Sınav için başvurular ise 12 Nisan Salı günü başlayacak.
Turgutlu Belediyesi tarafından eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla kurulan ve en önemli eğitim hizmetlerinden bir tanesi olan TURBEM’de yeni dönem için hazırlıklara başlandı. Liselere Geçiş Sınavına hazırlanan 7. sınıflar ile Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına hazırlanan 11. sınıflar için 22 Mayıs’ta seviye tespit sınavı gerçekleştirilecek. Sınava kayıt için ön başvuru ise 12 Nisan Salı günü başlayıp 20 Mayıs Cuma günü sona erecek. Sınava kayıt için ön başvurular Atatürk Bulvarı üzerinde yer alan TURBEM Binasında yapılacak.
Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla kurduğumuz TURBEM’de 2022 – 2023 Eğitim Öğretim Dönemi için hazırlıklarımıza başladık. Geleceğimizin teminatı gençlerimiz için üzerimize düşen tüm görevleri yerine getiriyor, geleceklerine ışık tutmaya devam ediyoruz. Lise ve üniversite sınavlarına hazırlanacak olan öğrencilerimizi seviye tespit sınavımıza kayıt olmaya davet ediyorum” dedi.