#

TURBEM’de Yeni Dönem Seviye Tespit Sınavı ile Başlayacak

Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Eğitim Merkezinde (TURBEM) yeni dönem için seviye tespit sınavı 22 Mayıs Pazar günü yapılacak. Sınav için başvurular ise 12 Nisan Salı günü başlayacak.

Turgutlu Belediyesi tarafından eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla kurulan ve en önemli eğitim hizmetlerinden bir tanesi olan TURBEM’de yeni dönem için hazırlıklara başlandı. Liselere Geçiş Sınavına hazırlanan 7. sınıflar ile Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına hazırlanan 11. sınıflar için 22 Mayıs’ta seviye tespit sınavı gerçekleştirilecek. Sınava kayıt için ön başvuru ise 12 Nisan Salı günü başlayıp 20 Mayıs Cuma günü sona erecek. Sınava kayıt için ön başvurular Atatürk Bulvarı üzerinde yer alan TURBEM Binasında yapılacak.

Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla kurduğumuz TURBEM’de 2022 – 2023 Eğitim Öğretim Dönemi için hazırlıklarımıza başladık. Geleceğimizin teminatı gençlerimiz için üzerimize düşen tüm görevleri yerine getiriyor, geleceklerine ışık tutmaya devam ediyoruz. Lise ve üniversite sınavlarına hazırlanacak olan öğrencilerimizi seviye tespit sınavımıza kayıt olmaya davet ediyorum” dedi.