Turgutlu Belediyesi 100. Yıl Cumhuriyet Çarşısı’nda Son İş Yeri Satışa Çıkıyor

Turgutlu Belediyesinin “100. Yıl Cumhuriyet Çarşısı” projesinde kalan son iş yerinin satış ihalesi, 14 Kasım Salı günü saat 14.00’te Turgutlu Belediyesi Encümen Salonu’nda yapılacak.

Turgutlu Belediye tarihinin en büyük yatırımı olarak kente kazandırılan vizyon proje “Turgutlu Belediyesi 100. Yıl Cumhuriyet Çarşısı”nda son iş yerinin satışı yapılacak. 22 adet iş yerinden oluşan projede bugüne kadar 19 iş yerinin satışı yapıldı. İki iş yeri ise Turgutlu Belediyesi bünyesine kazandırıldı. Projedeki 13 no'lu bağımsız iş yerini kapsayan satış ihalesi ise, 14 Kasım Salı günü saat 14.00’te Turgutlu Belediyesi Encümen Toplantı Salonu’nda gerçekleşecek. Begüm Sokak cepheli 13 no.lu bağımsız bölümün muhammen bedeli 16.500.000,00 TL olarak belirlendi. Projede ihale bedelinin tamamı ihale tarihinden itibaren en geç 10 gün içinde peşin ya da aynı süre içinde ihale bedelinin yüzde 30’u peşin kalanı 4 ay içinde 4 eşit taksitle ödenebilme seçeneği sunuldu. 114 Milyon TL’lik dev projede elde edilen gelirle Cuma Pazarı, Cemevi ve Kültür Sanat Merkezi, Çepnidere Çok Amaçlı Salon ve Şehit Polis Selami Dinç Spor Tesisi, Çepnibektaş Çok Amaçlı Salon, Urganlı Çok Amaçlı Salon ve İstasyonaltı Mahallesi üst yapı yenileme projeleri için kaynak yaratıldı.

Sanayi Çarşısı Projesinde satış ihalesi hakkında detaylı bilgiye https://www.turgutlu.bel.tr adresindeki duyurular bölümü ile Hukuk İşleri Müdürlüğünden ulaşılabilir. İhale aynı zamanda Turgutlu Belediyesinin Facebook hesabından canlı olarak yayınlanacak.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Turgutlu Belediyesi 100. Yıl Cumhuriyet Çarşısı projemizi belediye tarihimizin en büyük yatırımı olarak Turgutlu’muza kazandırdık. Bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Satışını gerçekleştirdiğimiz iş yerlerinden kaynak yaratarak kentimizde birçok projeyi hayata geçirdik. Projemizde kalan son yerinin ihalesi 14 Kasım Salı günü saat 14.00'te belediyemizde yapılacak. Şeffaf belediyecilik anlayışımız gereği ihaleyi yine canlı olarak yayınlayacağız” dedi.