#

Turgutlu Belediyesi 3. Kitap Günleri 16 Nisan’da Başlıyor

Turgutlu Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Orta Park Saat Kulesi çevresinde 3. kez Kitap Günleri düzenleyecek. 16 Nisan Cumartesi günü başlayacak kitap günleri 26 Nisan Salı gününe kadar sürecek.

Turgutlu Belediyesi Ramazan akşamlarını düzenlediği etkinliklerle renklendirmeye devam ediyor. 15-16 Nisan tarihlerinde 2 gece sahnelenecek Direklerarası tiyatro oyunun haricinde 3.kez Kitap Günleri düzenlenecek. 16 Nisan’da Orta Park Saat Kulesi etrafına kurulacak olan kitap fuarı stantları her gün 22.00’a kadar ziyaretçilere açık olacak. 16 Nisan’da kurulacak stantlar, 26 Nisan’a kadar açık kalacak. Kitap Günlerinde 20 yayınevi ve 50 yayın markası temsil edilecek ayrıca her gün en az 5 yazar imza günü düzenleyecek.

Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl çok fazla etkinlik yapamamıştık. Özellikle Ramazan ayında vatandaşlarımızın sosyalleşmesi için birçok etkinliğe imza atacağız. Üçüncü kez düzenleyeceğimiz kitap günleri ile vatandaşlarımızı ve okumayı seven gençlerimizi önemli yayınlarla buluşturacağız” dedi.