- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu Belediyesi 7. Geleneksel Deve Güreşlerine Son İki Gün
Turgutlu Belediyesi ve Musalaryeniköy Muhtarlığı işbirliğiyle düzenlenecek 7. Geleneksel Deve Güreşleri, 12 Aralık Pazar günü Musalaryeniköy Arena’da yapılacak.
Turgutlu Belediyesinin ev sahipliğinde bu yıl 7’ncisinin düzenleneceği Geleneksel Deve Güreşlerine sayılı günler kaldı. Musalaryeniköy Arena’da gerçekleşecek Geleneksel Deve Güreşleri, 12 Aralık Pazar günü 09:00’da başlayacak. Deve güreşi severlerin bir araya geleceği etkinliğe 120 pehlivan deve katılacak.
Girişler ücretsiz olacak ve ring seferleri düzenlenecek
Turgutlu Belediyesi 7. Geleneksel Deve Güreşlerine girişler ücretsiz olacak. Geleneksel Deve Güreşlerine katılmak isteyen vatandaşlar için ücretsiz ring seferleri düzenlenecek. 12 Aralık Pazar günü 09:00 – 14:00 saatleri arasında İbrahimci Parkı önünden her saat başı ring seferleri yapılacak.
Deve Güreşi heyecanı kortej yürüyüşü ile başlayacak
Geleneksel Deve Güreşlerinde kortej yürüyüşü ise 10 Aralık Cuma günü gerçekleşecek. Camiönü Parkı’nda saat 13:30’da başlayacak olan ve pehlivan develerin de katılacağı kortej yürüyüşü, Konakönü Kahvehaneleri, Bayram Yeri Parkı, Altay Meydanı, Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası önünden devam ederek Koza Parkı’nda sona erecek.
Turgutlu’ya yakışır bir etkinliğe daha imza atılacağını ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Türkmen kültürü ve geleneğinin önemli bir parçası olan deve güreşlerini bu yıl yedinci kez Turgutlu’muzda gerçekleştireceğiz. Vatandaşlarımızın katılımıyla kentimize yakışır bir etkinliğe imza atacağız. Deve güreşine ilgi duyan tüm hemşehrilerimizi 12 Aralık Pazar günü Musalaryeniköy Arena’ya davet ediyoruz” dedi.