Turgutlu Belediyesi Afet Bölgesinde “Turgutlu Sokağı” Kuruyor

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, 10 ilde büyük bir yıkıma neden olan Kahramanmaraş depremi sonrasında kurulacak olan konteyner kentte oluşturulacak “Turgutlu Sokağı” için kolları sıvadı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat günü meydana gelen ve 10 ili de etkileyen iki büyük deprem sonrasında Turgutlu Kaymakamlığı ve AFAD iş birliğiyle Turgutlu’da dört koldan başlayan yardım çalışmalarına önderlik ederek kentteki topyekun seferberliğin öncüsü olan ve bölgeye 100’e yakın yardım TIR’ının sevkiyatının sağlanmasına aracılık eden Turgutlu Belediyesi, Başkan Çetin Akın’ın önderliğinde “Turgutlu Sokağı” projesi için gerekli adımları attı. Başkan Çetin Akın, Başkan Yardımcısı Evren Erbaş ile birlikte deprem bölgesinde kurulacak olan konteyner kentte, “Turgutlu Sokağı” oluşturmak için devam eden konteyner üretim çalışmalarını yerinde inceledi. Üretimi tamamlanan konteynerlerin önümüzdeki hafta deprem bölgesine sevk edilmesi planlanıyor.

“Afet bölgesinde ‘Turgutlu Sokağı’ oluşturacağız”

Deprem bölgesindeki yaraların sarılması adına çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Çetin Akın, ”Üzücü, yıkıcı bir afet yaşadık. Depremin hemen ardından ilçemizde yardım kampanyalarını başlattık. Hemşehrilerimizle birlikte bir bütün olarak büyük bir yardım seferberliği sürdürdük. Turgutlulu hemşehrilerimin ne kadar duyarlı olduğunu bir kez daha anladım. Şimdi yaralarımızı sarmaya kaldığımız yerden devam ediyoruz. Afet bölgesinde oluşturulacak konteyner kente ürettirdiğimiz konteynerleri göndererek bir ‘Turgutlu Sokağı’ oluşturacağız. İlk sevkiyatın önümüzdeki hafta içinde başlamasını planlıyoruz. Bu yıkıcı afetin üstesinden el birliği ile geleceğiz“ dedi.