- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu Belediyesi Basketbol Akademi İle Çocuklar İçin Basketbol Zamanı
Turgutlu Belediyesi Basketbol Akademi çocuklar için hareketli ve sağlıklı bir yaşamın kapılarını açıyor. Pandemi döneminde evde kalan çocukları fiziksel aktiviteye yönlendirmek amacıyla yapılan eğitimler pazartesi, salı ve perşembe, cuma günleri Yedi Eylül Spor Salonunda gerçekleşiyor.
Korona virüs salgınının başlamasının ardından bir yılı aşkın süredir evde kalan çocuklar, Turgutlu Belediyesi Basketbol Akademi bünyesinde düzenlenen eğitim ve antrenmanlarla hareketli günlerine geri döndü. Hafta içi pazartesi, salı ile perşembe ve cuma günleri yapılan eğitimlerle 6-14 yaş arasındaki çocuklar hem akranlarıyla sosyalleşme imkanına sahip oluyor hem de bir yıldır özlem duydukları spor yapma olanağına kavuşmuş oluyor.
Basketbol antrenmanları pazartesi, salı, perşembe ve cuma günleri 10:00 – 11:00, 11:00 – 12:00 saatleri arasında Yedi Eylül Spor Salonunda gerçekleşiyor.
Turgutlu Belediyesi Basketbol Akademi eğitimleri hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak katılımcılar Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası 7. katında yer alan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne gelebilirler veya 0236 313 21 22 numaralı telefonu arayabilirler.
Çocukların düzenli, sağlıklı ve hareketli bir yaşama adım atmaları amacıyla Basketbol Akademi bünyesinde eğitimlerin verildiğini ifade eden Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Çocuklarımız salgın sebebiyle zamanlarının büyük çoğunluğunu evde geçirmek durumundalar. Bu da çocuklarımızın daha az hareket etmesine, fiziksel aktivitelerinin azalmasına sebep olmakta. Turgutlu Belediyesi olarak bizde çocuklarımızın düzenli, sağlıklı ve hareketli bir yaşama adım atmaları; sporu hayatlarının önemli bir parçası haline getirmelerine destek olmak amacıyla 6-14 yaş arası basketbol eğitimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sporu, basketbolu seven, ilgi duyan tüm çocuklarımızı Basketbol Akademi’mizin bir üyesi olmaya davet ediyorum” dedi.