- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu Belediyesi Beşinci Su Dolum İstasyonunu Namazgah Mevkiine Kurdu
Turgutlu Belediyesi Kısmalı Yolu Namazgah mevkiine çiftçilerin ve üreticilerin ilaç makinelerine su dolum işlemlerini kolaylıkla yapabilmesi amacıyla su dolum istasyonu kurdu ve çiftçilerin kullanımına açtı.
Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince çiftçilerin ve üreticilerin ilaç makinelerine su dolum işlemlerini kolaylıkla yapabilmeleri amacıyla kurulan su dolum istasyonlarına bir yenisi daha eklendi. Beşinci su dolum istasyonu Kısmalı Yolu Namazgah mevkisine kuruldu. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan, Fırat Honaz, Evren Erbaş, Mithat Erden, Turgutlu Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şenol, Turgutlu Çiftçi Malları Koruma Başkanı Murat Ayhan ve daire müdürlerinin katılımıyla su dolum istasyonu üreticilerin hizmetine sunuldu.
“Elimizdeki toprakları en iyi şekilde kullanarak, çiftçilerimizin kaliteli üretim yapmasını sağlamanın peşindeyiz” diyen Başkan Çetin Akın, “Turgutlulu hemşehrilerimize verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu tesisin öncesinde Urganlı, Urganlı Yeniköy, Güney, Bostanlık mevkiinde tesislerimizi kurmuştuk. Şimdi de Namazgah mevkiinde çiftçilerimizin hayatlarını kolaylaştıracak bir hizmetimizi daha hayata geçirdik. Üretimin olmadığı bir Türkiye’de zorlandığımız günler yaşanıyor, ithalat yapmak zorunda kaldığımız süreçleri yaşıyoruz. Elimizdeki toprakları en iyi şekilde kullanarak, çiftçilerimizin kaliteli üretim yapmasını sağlamanın peşindeyiz. Bu tesis çiftçilerimize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun. Bu dolum istasyonunda üreticimiz ücret ödemeden su dolumu yapacak” dedi.
“Ovaya uzun zamandır böyle hizmetler yapılmadı”
Turgutlu Çiftçi Malları Koruma Başkanı Murat Ayhan,” Ben bu durumdan gurur duyuyorum, uzun zamandan bu yana ovaya böyle hizmetler yapılmadı. Bu beşinci tesis ve bunun yanında ova yollarımız asfaltlandı. Buradan Başkanımıza, başkan yardımcılarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
“Biz Turgutlu’ya gidip, makinelere para atıp su dolduruyorduk”
Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şenol, ”Başkanımız göreve geldiğinden bu yana irtibat halindeyiz. Ova yollarını gündeme getirdiğimizde sadece asfaltlama değil, şantiyesini de kurarak hizmet etti. Ova yollarına yaklaşık 150 kilometre asfalt atıldı. Bu hizmetler için başkanımız Çetin Akın’a, ekibine teşekkür ederim. Kısa bir süre sonra tarım arazilerinde ilaçlama dönemi başlayacak. Biz Turgutlu’ya gidip, makinelere para atıp su dolduruyorduk. Çiftçimizi rahatlatan bu çalışma için başkanımıza teşekkür ederiz. Bizleri bir kez daha eli boş göndermedi, ovamız için her şeyi yaptı” ifadelerini kullandı.