#

Turgutlu Belediyesi Bünyesinde Jimnastik ve Pilates Kursları Başladı

Turgutlu Belediyesinin jimnastik ve pilates kursları başladı. Nurgül Fidan Spor Salonu’nda düzenlenen kurslar ücretsiz olarak cumartesi ve pazar günleri gerçekleşiyor.

Kontrollü normalleşme döneminin başlamasının ardından çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik kurslarını açan Turgutlu Belediyesi bünyesinde jimnastik ve pilates kursları başladı. Pandemi döneminde evde kalan çocukları fiziksel aktiviteye yönlendirmek ve sosyalleşmelerine katkı sağlamak amacıyla açılan jimnastik kursu cumartesi ve pazar günleri 12:30 – 13:30 saatleri arasında Nurgül Fidan Spor Salonu’nda yapılıyor. Kadınlarına yönelik pilates kursu ise cumartesi ve pazar günleri 11:00 – 12:00 saatlerinde Nurgül Fidan Spor Salonu’nda gerçekleşiyor.

Kurslara kayıt yaptırmak ve detaylı bilgi almak isteyen katılımcılar Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası 7. katında yer alan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne gelebilirler veya 0236 313 21 22 numaralı telefonu arayabilirler.

Çocukların ve kadınların fiziksel ve sosyal olarak aktif kalabilmeleri için jimnastik ve pilates kurslarının açıldığını kaydeden Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Pandemi sebebiyle evde kalmak durumunda olan çocuklarımızın fiziksel olarak aktivitelerini artırmak, yaşıtlarıyla zaman geçirerek sosyal anlamda kendilerini geliştirmelerine yardımcı olabilmek amacıyla jimnastik kursumuzu başlattık. Kadınların da sporu yaşamlarına dahil edebilmeleri ve sosyalleşmelerine katkı sunabilmek adına pilates kursumuzu açtık. Hafta sonu gerçekleşen kurslarımız ücretsiz olup, çocuklarımızı ve kadınları kurslarımıza katılmaya davet ediyorum” dedi.