#

Turgutlu Belediyesi Çalışıyor Okullar Güzelleşiyor

Turgutlu Belediyesi Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, haftalık çalışma planları doğrultusunda kent genelinde çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı öncesinde okullarda başlattığı boyama, bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bu çalışmalar kapsamında Samiye Nuri Sevil Ortaokulunda iç cephe, 7 Eylül Ortaokulunda ise dış cephe boyama çalışmalarına gün boyu devam edildi. Böylece bu çalışmalarla Turgutlu’da okuyan çocuklar hem güvenli hem de sağlıklı ortamlarda eğitim hayatlarına devam edecek. Ekipler tarafından ayrıca güreş sahası alanının düzenleme ve bakım; Barış Manço Parkı’nın ise çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı.

Parke, bordür döşeme ve asfaltlama çalışmaları devam ediyor

Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, kent genelindeki rutin çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Zafer ve Sümbül Sokakta bordür döşeme çalışmaları yürütülüyor. Demirel Caddesi, Turgutlar Yolu ile birlikte Şehit Onur Karakaya, Name, Mezarlık, Korutürk, Mevsim, Yorulmazlar, Adalı, Çiler, Barut, Kalkan, Güzelbahçe, Özge, Canlı, Kapılı, Ceyhan ve Demirci Sokakta parke döşeme çalışmaları gerçekleştirildi. Acıbadem 9. mıntıka ve Alver Çiftliği kanal üzeri mevkilerinde ise asfalt serim çalışmaları tamamlandı.

Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, “Turgutlu Belediyesi olarak her bir hemşehrimizin yaşam konforunu daha da artırma hedefiyle çalışıyoruz. Bu hedefimizin başında çocuklarımız geliyor. Eğitim sürecine başlamadan okullarımızı yeniliyor ve güzelleştiriyoruz. Yeni öğretim yılının şimdiden çocuklarımız ve kıymetli öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.