Turgutlu Belediyesi Çalışıyor Yollar Bir Bir Yenileniyor

Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri “Daha Güzel Bir Turgutlu İçin” kentin pek çok noktasında çalışmalarını sürdürüyor.

Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler kent genelinde bakım, onarım, tamirat ve yenileme işlemlerine kesintisiz devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Şehit Ali Şahin Anaokulu bahçesi ile Ada ve İsmailcik Deresi Sokakta parke döşeme çalışmaları gerçekleştirildi. Çapar ile Gaffar Okkan Sokağın kesiştiği noktada ise 1000 m² parke döşenerek yol yenilenmiş oldu. Irlamaz Mahallesi Muhtarlığı ve Sağlık Ocağının bulunduğu alanda parke döşeme işlemine devam ediliyor. Önder, Şehit Bekir Ortaç, Tuna, Kudret, Felek, Baran Sokak, Fatih Sanayi Sitesi, Millet Caddesi, Hacıisalar ve Kabaçınar Mahallelerinde parke tamirat ve onarım çalışması tamamlandı.

Ekipler ayrıca Yukarıbozkır Mahallesinde vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda kullanabileceği çok amaçlı salon inşaatı ile Limoncu Cami tuvaletinde tamirat işlemlerine devam ediyor.

İstasyonaltı Mahallesinde değişim hızla devam ediyor

Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından İstasyonaltı Mahallesinde yolların yenilenmesi ve mahallenin yeni prestij caddelerine kavuşması için yürütülen çalışmalar kapsamında Gürcan ile Engin Sokakta toplamda 3100 m² parke, 670 m² bordür taşı döşeme işlemi tamamlandı. Ekipler, Evin Sokakta parke ve bordür döşeme çalışmalarına devam ediyor. Serinlik ile Arı Sokakta ise yol kaldırma işlemi gerçekleştirildi. İstasyonaltı Mahallesi söz konusu çalışmaların sonunda modern görünümüyle vatandaşların hizmetine sunulacak.

Eş zamanlı sürdürülen çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, “Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, merkez ve kırsal mahallelerimizde çalışmalarına kesintisiz devam ediyor. Hemşehrilerimize kaliteli ve güvenli hizmet sunabilmek için çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan gelen talep ve program dahilinde yenileme, tamirat, iyileştirme, bakım, onarım işlemlerimize ara vermeden devam edeceğiz. Turgutlu’muz için verdikleri emekten dolayı tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.