#

Turgutlu Belediyesi Çöp Konteynerlerini Yeniliyor

Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri “Daha temiz bir Turgutlu” için çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda kent genelinde değişime ihtiyaç duyulan çöp konteynerleri yenileriyle değiştiriliyor.

Kent sağlığının ve temizliğinin korunması adına çalışmalarına titizlikle devam eden Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından çöp konteynerlerinin değişimi gerçekleştiriliyor. Yapılan kontroller sonucunda kırılan, eskiyen, tahrip olan çöp konteynerleri planlanan program doğrultusunda yenileniyor. Ekipler bu kapsamda Atatürk Bulvarı, Piyaleoğlu Caddesi ve Akçakmak Yolu üzerinde çöp konteynerlerini yenileriyle değiştirerek vatandaşların kullanımına sundu. Ekipler ana arterlerde çöp konteynerlerini değiştirmeye devam edecek. Çalışmalar sonucunda 150 adet yeni çöp konteyneri konumlandırılmış olacak.

Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı ve Temizlik İşleri Müdürü Evren Erbaş, “Toplum sağlığının korunması adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kentimizin temiz bir görünüme sahip olması için çöp konteynerlerinin düzenli olarak kontrolünü yapıyor, dezenfekte ediyor ve eskimiş olanları yenileriyle değiştiriyoruz. Evsel atıkların kapalı poşetlere konulmadan atılması, bilinçsizce dökülen molozlar ve kızgın küller nedeniyle konteynerlerin kullanım ömrü kısalmış oluyor. Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmalarını da önemle rica ediyoruz” ifadelerini kullandı.