Turgutlu Belediyesi Ekipleri “Daha Güzel Bir Turgutlu İçin” Sahada

Turgutlu Belediyesi Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri kent genelinde belirlenen program dahilinde birçok mahallede eş zamanlı olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler Turgutlu’yu modern ve sağlıklı ulaşım ağına kavuşturmak için çalışmalarına son sürat devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında ekipler Yedieylül Mahallesi Kutluk ve Kelebek Sokakta parke döşeme çalışmalarını gerçekleştiriyor. Yaklaşık 3500 m2 parkenin döşeneceği yenileme çalışmalarının sona ermesinin ardından Kutluk ve Kelebek Sokak yeni, modern, güvenli ve vatandaşın yüzünü güldürecek bir görünüme kavuşmuş olacak. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Yedieylül Mahallesi Tunca Sokakta ise yoğun kullanım nedeniyle bozulan eski kaplamaların kaldırma çalışmalarına başladı. Plevne, Çelik, Tepe, Kırgız, Muratdağı, Uğur, Darçın ve Güler Sokakta parke tamirat çalışmaları tamamlandı.

Ekipler ayrıca Turgutlu Ovası Geren Mevkisi’nde dolgu çalışmalarını ve Hacı Zeynel Camisinin yürüyüş yolu yapım çalışmasını gerçekleştirdi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Turgutlu’nun çehresini değiştirmeye devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında ekipler, Kervan Yolu Caddesi’nde yer alan kavşakta peyzaj, çevre düzenleme ve bakım çalışmalarına gün boyu devam etti. Yapılan bakım çalışmalarının yanı sıra şehre estetik bir görünüm kazandırmayı hedefleyen ekipler kavşağa dekoratif görseller de yerleştirecek. Atatürk Mahallesi Can Sokakta ise çim ekimi çalışmaları gerçekleştirildi.

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, “Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz kentimiz genelinde eş zamanlı çalışmalarını yürütüyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz Yedieylül Mahallemizin Kutluk ve Kelebek Sokaklarında parke döşeme çalışmalarını gerçekleştirirken Tunca Sokakta yoğun kullanım sonucunda bozulmanın yaşanması nedeniyle kaplamaların kaldırma çalışmasına başladı. Çalışmalarımız tamamlandığında sokaklarımız modern bir görüme kavuşmuş olacak. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz Kervan Yolu Caddesi’nde yer alan kavşakta çevre düzenleme çalışmalarını gerçekleştiriyor. Böylece kavşak güzel bir görünüm kazanacak. Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.