#

Turgutlu Belediyesi Ekipleri Yangınlara Karşı Ormanda Temizlik Yaptı

Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Irlamaz ve Yayla Mahalleleri mevkisi arasında yer alan Çamlık Piknik Alanına bırakılan atık ve çöpleri temizledi.

Orman yangınlarıyla mücadele edilen bugünlerde Turgutlu Belediyesi olası yangınların önüne geçmek için gerekli önlemleri alıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kentin ormanlık bölgelerinde atık ve çöpler toplandı. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstünde seyretmesi nedeniyle özellikle yangına neden olabilecek atıkların toplanması amacıyla Çamlık Piknik Alanında temizlik çalışmaları ekiplerce gerçekleştirildi. Ormanlık bölgede temizlik yapan ekipler çoğunluğunun insanlar tarafından doğaya atılan plastik su şişesi, poşet, cam şişe, kağıt ile karşılaştı.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ise vatandaşlara duyarlı olması çağrısında bulunarak, şunları söyledi:

“Antalya ve Marmaris başta olmak üzere ülkemiz genelinde meydana gelen yangınlar, yaklaşık binlerce hektarlık ormanlık alanı küle çevirdi. Bu durum bizleri derinden üzdü. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ise ormanlık alanlarda olası yangınların önüne geçmek için gerekli çalışmalarına devam ediyor. Ekiplerimiz ile birlikte teyakkuz halindeyiz. Orman yangınlarının yaşandığı bugünlerde, hemşehrilerimizi ormanlarımıza yakın bölgelerde daha dikkatli ve duyarlı olmaya ayrıca olası yangın belirtilerini bildirmelerini, bu konuda üst düzeyde duyarlılık göstermelerini rica ediyorum. Halkımızı doğayı, ormanı ve çevreyi korumaya ve duyarlı olmaya davet ediyorum. Rabbim ülkemizi tüm felaketlerden korusun.”