Turgutlu Belediyesi Ekiplerinden Kent Genelinde Yoğun Mesai

Turgutlu Belediyesi Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri hafta boyunca kentin pek çok noktasında bakım, onarım, tamirat ve boyama çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Türkmen Yolu Sokakta yol yenileme çalışmaları kapsamında parke taşı döşeme işlemlerinde sona gelindi. Söz konusu sokak modern görünümüyle vatandaşların hizmetine sunulacak. Ali Hikmet Şentüfekçi Sokakta ise yol yenileme çalışmaları tamamlandı. Tezcan Sokakta yol yenileme işlemleri devam ediyor. Bu kapsamda yol kaldırma çalışmasının sonrasında bordür taşı döşemesi gerçekleştiriliyor. Ekipler ayrıca, Aysun, Onur, 2. Çam ile Mehmetçik Sokakta parke tamiratlarına devam ederken Zeki, Okşan, Anı, Hanımeli, Şehit Oğuz ile Erbay Sokakta parke tamiratlarını tamamladı. Kültür, Sulu ve Mehmetçik Sokakta asfalt yama işlemleri tamamlandı. Ekipler, Sulu Sokak ile İkinci Mıntıka Mevki bağlantı noktasında çiftçilerin rahat ulaşım sağlayabilmeleri için asfalt hazırlık çalışmalarına devam ediyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise Urganlı Çok Programlı Anadolu Lisesi iç ve dış cephe boyama, Urganlı Besime Işıldak İlkokulu iç cephe boyama ve Mehmet Gürel İlkokulu dış cephe boyama çalışmalarına devam ediyor. Ekipler ayrıca kent genelinde bulunan park ve yeşil alanlarda budama işlemlerini sürdürüyor.

Kent genelinde devam eden çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, “Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, vatandaşlarımızın talepleri ve belirlenen program dahilinde çalışmalarına aralıksız devam diyor. Daha güzel bir Turgutlu için gece gündüz demeden çalışan mesai arkadaşlarıma emeklerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.