#

Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri 2022 Yılında Kentin Her Noktasındaydı

Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2022 yılında kentin dört bir yanında Turgutlu halkına 325 bin metrekare yeni modern yol kazandırdı.

Kent genelinde cadde ve sokaklarını iyileştirmek için çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 2022 yılında 115 bin metrekare parke çalışması, ova yolları başta olmak üzere yaklaşık 115 kilometreye denk gelen 210 bin metrekare asfalt serim ve asfalt yama işlemi gerçekleştirildi. Öncelikli olarak vatandaşlardan gelen talepleri yerine getiren ekipler, yapılan plan ve program dahilinde merkez ve kırsal bölge ayrımı yapmadan ihtiyaç duyulan tüm sokakların çehresini değiştirdi. Kırsal mahallelerde yer alan köy kahvehaneleri, kiraz alım yerleri, kent genelindeki okullar ve camiler başta olmak üzere 94 noktada tadilat ve yenileme çalışmaları gerçekleştirildi. Ekipler ayrıca 51 noktada yol tesviye çalışmalarını yaptı.

Kangren haline gelen yollar çözüme kavuşturuldu

Çamlıca Yolu, Gıda Çarşısı, Turgutlar Yolu başta olmak üzere uzun yıllardır kangren haline gelen ve araç ile yaya ulaşımını zorlaştıran yolları yenileyen ekipler, yıl boyunca vatandaşlardan tam not almayı başardı.

2022 yılında hayata geçirilen çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, “Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ile 2022 yılını aktif bir şekilde geçirdik. Turgutlu halkına yeni ve modern yollar kazandırdık. Bu çalışmalarımızı yaparken merkez ve kırsal mahalle ayrımı yapmadık. Önceliğimiz her zaman vatandaşımızın derdine çözüm üretmek oldu. Hep birlikte Turgutlu’muz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ekip arkadaşlarıma 2022 yılında göstermiş oldukları özverili çalışmaları için teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” dedi.