#

Turgutlu Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Arasında Protokol İmzalandı

Turgutlu Belediyesi, Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Turgutlu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında “Mesleki Teknik ve Genel Kurslar” düzenlenmesine dair protokol imzalandı.

Nitelikli insan gücü yetiştirmek ve kaliteli hizmet sunabilmek, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, bireylerin bilimsel, girişimci, teknolojik, iktisadi, sosyal, kültürel gelişimlerini ve serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirme ve kullanma alışkanlıklarını kazandırmak, yeteneklerini geliştirmek amacıyla Turgutlu Belediyesi, Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Turgutlu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın makamında gerçekleşen imza törenine Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, Turgutlu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Şahin, Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Ahmet Daşkan katıldı.

Turgutlu Belediyesi, imzalanan protokole göre açılacak olan mesleki teknik ve genel kurslar ile ilgili olarak yer teminine, kursların yapılacağı alanların bakımlarına destek olacak. Bununla birlikte oluşturulacak eğitim takvimi, kursların işleyişi ve öğretim programlarının hazırlanması konularında Turgutlu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile iş birliği içerisinde çalışmalarını sürdürecek.

“Vatandaşlarımız için faydalı olacak her türlü çalışma ve iş birliğinin içerisinde olmaya devam edeceğiz”

İmzalanan protokol hakkında açıklamada bulunan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Vatandaşlarımızın mesleki teknik ve sosyal, kültürel, teknoloji alanlarında kendilerini geliştirmelerine imkan sağlamak, zamanlarını etkili şekilde değerlendirmelerinin önünü açmak, kurs sayısı ve çeşitliliğini geliştirebilmek amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ölmez ve Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Hayrettin Uslu ile birlikte protokol imzaladık. Turgutlu Belediyesi olarak vatandaşlarımız için faydalı olacak her türlü çalışma ve iş birliğinin içerisinde olmaya devam edeceğiz. İmzaladığımız protokolün Turgutlu’muza hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez ise “Belediye Başkanımız Çetin Akın, Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Hüseyin Şahin ile birlikte merkezimiz bünyesinde açılacak kurslara yönelik işbirliği protokolünü imzaladık. Kurslarımıza sundukları katkı ve iş birlikleri için Belediye Başkanımız Çetin Akın’a teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.