Turgutlu Belediyesi İstasyonaltı Mahallesinin Yol Sorunlarını Ortadan Kaldırıyor

Turgutlu Belediyesi İstasyonaltı Mahallesinde yol yenileme çalışmaları için ihaleye çıkacak. 6 Temmuz Perşembe günü yapılacak ihale sonucunda İstasyonaltı Mahallesinde geniş kapsamlı yol yenileme çalışmalarına başlanmış olacak.

Kentin yeni ve modern bir görünüme kavuşması adına hizmetlerini sürdüren Turgutlu Belediyesi, İstasyonaltı Mahallesinde yol sorunlarını çözüme kavuşturacak. Fen İşleri Müdürlüğünce; aralarında Kervan Yolu ile Kooperatif Sokağın da bulunduğu, internet, doğalgaz, elektrik, su vb. altyapı çalışmaları sonucunda bozulan sokakların tamamında yenileme çalışmaları için 6 Temmuz Perşembe günü “Parke Taşı ve Beton Bordür Taşı Döşeme İşçiliği” ihalesi yapılacak. Söz konusu ihalenin sonuçlanmasının ardından başlayacak yol yenileme çalışmaları kapsamında 51 bin 520 m2 yol ve kaldırım parke taşı döşeme, 13 bin 500 metre ise beton bordür ve beton su oluğu çalışmaları yapılmış olacak.

İstasyonaltı Mahallesindeki yol sorunlarının kısa süre içerisinde sona ereceğini belirten Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, “İstasyonaltı Mahallemizde yaşayan hemşehrilerimizin uzun zamandır yaşamış oldukları yol sorunlarıyla ilgili olarak planlamalarımızı yaptık ve gerekli adımları attık. Kurban Bayramı sonrasında yapacağımız ihalenin hemen ardından mahalle sınırları içerisindeki tüm sokaklarda yenileme çalışmalarına başlayacağız. Kapsamlı bir şekilde gerçekleştireceğimiz söz konusu çalışmaları kısa süre içerisinde tamamlayıp mahalle sakinlerimizin sorunlarını ortadan kaldıracağız” ifadelerini kullandı.