Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımından Evinde Önemli Galibiyet: 76-61

Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor takımı ile evinde oynadığı maçı 76-61 skorla kazanmayı başardı.

Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin (TKBL) 27. Hafta karşılaşmasında Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor takımı ile oynadığı maçı 76-61 skorla kazanarak mücadelesini sürdürdü. Yıldırım Beyazıt Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk yarısını Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı 37-31 skor ile önde tamamlandı. Karşılaşmanın tamamında üstünlüğü rakip takıma bırakmayan ev sahibi Turgutlu Belediyesi Basketbol Takımı mücadeleyi 76-61 skorla kazanarak önemli bir galibiyet elde etti.

Karşılaşmanın ilk düdüğünden itibaren üstün mücadele ortaya koyan Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımında, Tearra Ra Shawn Banks ve Dilek Topdemir karşılaşmanın yıldızlaşan isimleri oldu. Tearra Ra Shawn Banks 28 sayı 13 ribaund, Dilek Topdemir 16 sayı, 3 ribaund, Yasemin Güneş 10 sayı, 12 ribaund, Deniz Şanlı 9 sayı, 1 ribaund, Pelin Küccük 8 sayı, 3 ribaund, Şule Aktaş 5 sayı, 5 ribaund ile takımın öne çıkan oyuncuları oldu.

Turgutlu Belediyespor Asbaşkanı Emrah Kanık, eski oyuncuları Fatma Nur Şimşek ve Yağmur Öztürk’e hediye takdim etti

Turgutlu Belediyespor Asbaşkanı Emrah Kanık, Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı altyapısında yetişen Yağmur Öztürk ve eski oyuncuları Fatma Nur Şimşek’e takıma verdikleri emekten dolayı hediye takdim etti.

Turgutlu Belediyespor Başkanı ve Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, mücadeleyi tribünden takip etti

Turgutlu Belediyespor Başkanı ve Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz ve eşi Nazan Honaz, Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı ile Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor takımının mücadelesini tribünden takip ederek takıma destek oldu.

Karşılaşma sonunda önemli bir galibiyet aldıklarını ifade eden, Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Kaan Artun, “Bu hafta ligin iddialı takımlarından Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor ile karşılaştık. Ev sahibi olarak çıktığımız karşılaşmanın ilk anından itibaren mücadelelerini büyük bir hırsla sahaya yansıtan bütün takım oyuncularımıza teşekkür ederim. Önemli bir galibiyet elde ettik. Galibiyet rüzgarını lig bitimine kadar estirmeye devam edeceğiz. Takımımızı bir an olsun yalnız bırakmayan Turgutlu Belediyespor Başkanı Fırat Honaz ve tüm taraftarlarımıza destekleri için teşekkür ederim.” dedi.

Turgutlu Belediyespor Başkanı ve Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Ligin bitimine 3 hafta kala evimizde taraftarlarımızın desteğiyle güzel bir galibiyet elde ettik. Galibiyet hırsı ve üstün mücadelelerinden dolayı bütün takım oyuncularımızı ve teknik ekibimizi kutluyorum. Takımımızı yalnız bırakmayan bütün hemşehrilerimize desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.