#

Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımının Ana Sponsoru Lidya Garden City Oldu

Turgutlu’nun en önemli markalarından biri olan “Lidya Garden City” Manisa’nın tek kadın Basketbol takımı olan Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımının ana ve forma göğüs sponsoru oldu.

Geçtiğimiz yıl Türkiye Basketbol Federasyonunun davetiyle Türkiye Kadınlar Basketbol Liginde mücadele eden ve ilk defa yer aldığı ligde play-off hedefini gerçekleştiren Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımının 2022-2023 sezonu ana ve göğüs sponsoru Lidya Garden City oldu. Sponsorluk anlaşması için Lidya Garden City tanıtım ofisinde lansman düzenlendi. İmza törenine Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Belediyespor Başkanı Fırat Honaz, Belediye Başkan Yardımcıları Evren Erbaş, Ahmet Daşkan, Belediyespor Asbaşkanı Emrah Kanık, Lidya Garden City Proje Yöneticisi Tamer Altuncuoğlu, Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Gökhan Aşıcı, Belediyespor Yöneticileri, Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı teknik ekibi ve oyuncuları katıldı.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Seçim öncesinde, seçim çalışmalarımızda ve göreve geldiğimizde hep şunu söylemiştik; insan odaklı belediyecilik yapacağız. Öyle devasa binalardan ziyade insanlarımıza ve gençlerimize yatırım yapıp onların gelecekte çok daha güzel işler yapabilmeleri için imkanlar yaratacağız demiştik. Bu anlamda kurduğumuz Kadın Basketbol Takımı da bu amaca yönelikti. Aslında bu kadar profesyonel düşünmemiştik. İlk yıl kurduğumuz takımla hem biz heyecanlandık hem Turgutlu heyecanlandı. Çok iddialı bir takım olduğumuzu gösterdik. Yeni sponsorlar bulmaya başladık. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Bizim bu düşüncelerimize olanak ve maddi imkanlar sağlayacak firmaların destek vermesi, bizlerle birlikte iş birliği içerisinde olması gayet mutlu etti. Bugün Lidya Garden City Ailesi ile ortaklık başlıyor. Bundan sonraki süreçte birlikte yol yürüyeceğiz. Ben kendilerine vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı ve Belediyespor Başkanı Fırat Honaz, “Turgutlu Belediyespor Kulübü olarak mevcut sponsorlarımızla kurumsal ortaklığımızı sürdürürken bir yandan da yeni sponsorlarımızla güçlenmeye devam ediyoruz. Bugün burada sporun birleştirici ve geliştirici gücünün farkında olan Lidya Garden City Markası ile yeni bir iş birliğine başlıyoruz. Manisa’yı profesyonel liglerde temsil eden tek kadın basketbol takımı olmamız, insan ve kadın odaklı projelerimiz, vizyonumuz ve misyonumuzla örtüşen; Turgutlu’da örnek, çağdaş ve yenilikçi yüzleriyle projeler üreten Lidya Garden City Ailesiyle birlikteliğimizin nice başarılarla taçlanmasını diliyor, resmi göğüs sponsorumuz olan Lidya Garden City’e Turgutlu Belediyespor Ailesine hoş geldiniz diyorum” ifadelerini kulandı.

Lidya Garden City Proje Yöneticisi Tamer Altuncuoğlu, “Turgutlu'muzu ve Manisa'mızı temsil eden Turgutlu Belediyesi Basketbol Takımına destek olmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz. Her zaman onların yanındayız” şeklinde konuştu.