Turgutlu Belediyesi Kamulaştırmalarına Bir Yenisini Daha Ekledi

Turgutlu Belediyesi, Musacalı Mahallesinde vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda kullanabilecekleri alanın kamulaştırmasını gerçekleştirdi. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, söz konusu alanın tapusunu Musacalı Mahalle Muhtarı Sait Sezgi’ye teslim etti.

Musacalı Mahallesi’nde yaklaşık 2 bin 400 metrekarelik alanın kamulaştırması Turgutlu Belediyesi tarafından gerçekleştirildi. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcısı Evren Erbaş, İmar ve Şehircilik Müdürü Hale Bozdemir ile birlikte söz konusu alanın tapusunu Musacalı Mahalle Muhtarı Sait Sezgi’ye bizzat teslim etti. Musacalı Mahallesine kazandırılan alan, mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarına yönelik hizmetlerde kullanılacak.

Hizmet alanı daha verimli hale getiriliyor”

Göreve geldiği günden bu yana Turgutlu halkının hiçbir malını satmayan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, bir kamulaştırma daha yaparak hizmet noktalarını genişletmeye devam ediyor. Turgutlu Belediyesinde geçtiğimiz yıllarda Mustafa Kemal Mahallesinde hayata geçirilen Taziye Evi ve Çocuk Kültür Sanat Merkezinin olduğu 2 bin 52 metrekare, Cuma Pazarı projesinin inşa edileceği 4 bin 580 metrekare, Çepnibektaş Mahallesinde bin 1447 metrekare, Çepnidere Mahallesinde 3 bin 878 metrekare, Derbent Mahallesinde bin 438 metrekare başta olmak üzere toplam 19 bin 580,23 metrekare alan kamulaştırıldı. Turgutlu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün çalışmaları sonucunda ise belediye hizmet alanı, sanayi arsası ve alanı, pazar yeri, konut alanı, spor alanı, otopark alanı, rekreasyon alanı ve sosyal tesis alanı olmak üzere 240 bin metrekare alan da belediye bünyesine kazandırılmış oldu.

Bu alan artık Musacalı Mahallesinin malıdır”

Musacalı Mahallesinde yapılan kamulaştırma hakkında açıklamalarda bulunan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Muhtarımız bizlere Musacalı Mahallemizin sorunlarını sürekli aktarıyordu. Bizler de kendisinden yer bulmasını, bulduğu yerin kamulaştırmasını yapacağımızı söylemiştik. Yaklaşık 2 bin 400 m2’lik alanın bugün itibariyle parasını ödemiş, kamulaştırmasını yapmış bulunuyoruz. Musacalı Mahallemizin sorunlarını çözebilecek bir alan. Düğün salonu, kantar, meyve alım satım merkezi olarak kullanabileceğimiz bir alan. Tapusunu da muhtarımıza teslim ettik. Bu alan artık Musacalı Mahallesinin malıdır. Söz verdiğimiz gibi; biz belediyemize ait hiçbir yeri satmadan kamulaştırmalar yapmaya devam ediyoruz. En kısa zamanda da Musacalı Mahallemize verdiğimiz sözleri tutacağız. Burada bir düğün salonu, meyve alım satım ve kantar yeri olacak. Hemşehrilerimize bu hizmetleri en kısa sürede sunacağız. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Başkanımızın daima arkasındayız”

Musacalı Mahalle Muhtarı Sait Sezgi, “Böyle bir yere ihtiyacımız vardı. Başkanımız arazimizi aldı, kamulaştırdı. Düğün yeri alanı, meyve alım satım yeri ve kantar kurma gibi ihtiyaçlarımız vardı. Bu sorunumuz giderildi. Başkanımızdan Allah razı olsun, daima arkasındayız. Vesile olan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.