#

Turgutlu Belediyesi Kariyer Projesi ile Umut Olmaya Devam Ediyor

Turgutlu Belediyesi Personel A.Ş Genel Müdürü Orhan Eratıcı, Rotary Kulübünün toplantısına konuk konuşmacı olarak katıldı.

Turgutlu’nun önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan Rotary Kulübü’nün daveti üzerine konuk konuşmacı olarak katılan Turgutlu Belediyesi Personel A.Ş Genel Müdürü Orhan Eratıcı, Turgutlu Belediyesinin iş arayan ile işvereni buluşturmak amacıyla hayata geçirdiği “Turgutlu Kariyer” Projesi hakkında bilgi verdi.

Turgutlu Belediyesinin kentteki istihdam sorununa çözüm bulmak için yoğun bir çaba sarf ettiğini belirten Personel A.Ş Genel Müdürü Orhan Eratıcı, “Ülkemizin en büyük sıkıntılarından birisi her gün artan işsizlik sorunudur. Her gün yüzlerce vatandaşımız belediyemize CV’sini bırakıyor ya da iş için müracaat ediyor. Çok kısa bir zaman içerisinde belediyemize form bırakan kişi sayısı 7000’e ulaştı” şeklinde konuştu.

Eratıcı: İş arayan iş bulacak, Turgutlu kazanacak

Konuşmasında “Turgutlu Kariyer” Projesinin hayata geçiriliş sürecine de değinen Personel A.Ş Genel Müdürü Orhan Eratıcı, “Ülkemizin ve kentimizin en büyük sorunu olan işsizliğe çare olmak ve çözüm üretmek adına ‘Turgutlu Kariyer’ Projemizi kısa bir süre içerisinde hayata geçirdik. ‘İş arayan iş bulacak, Turgutlu’muz kazanacak’ sloganımız ile iş arayan ile işveren arasında köprü görevini üstlendik ve amacımıza ulaştık. Projemizde öncelikle bir CV bankası oluşturduk. Başvurularımızı cinsiyet, öğrenim durumu gibi sınıflara ayırdık. Belediyemizin altıncı katında bulunan eğitim salonunu pandemi koşullarına uygun hale getirerek görüşmelerimizi burada yaptık. Kurduğumuz SMS sistemi ile vatandaşlarımıza ulaştık ve mahallerimizin tamamına anons duyurularında bulunduk. Sosyal medya hesaplarımızda ve muhtarlarımız aracılığıyla da iş ilanlarımızı paylaştık. Haziran 2020’de haftada bir firma olarak başladığımız projemiz çok kısa sürede büyüdü. Belediyemizde şu an itibariyle her gün saat 14.00’da iş görüşmeleri gerçekleştiriliyor. Projeye başladığımız günden bu güne kadar 2750 kişiyi çeşitli firmalarda iş sahibi yaptık, umut olduk” dedi.

İşsizlik konusunda karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan toplantıda, ortak yapılabilecek çalışmalardan bahsedildi ve Turgutlu Rotary Kulübü Başkanı Evrim Oflaz da katılımından ve katkılarında dolayı Turgutlu Belediyesi Personel A.Ş. Genel Müdürü Orhan Eratıcı’ya teşekkür belgesi takdim etti.