#

Turgutlu Belediyesi Meclisi 13 Maddeyi Karara Bağladı

Turgutlu Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı gerçekleşti. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında yapılan toplantıda 3 ek gündem maddesiyle birlikte toplam 13 madde görüşülüp karara bağlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan şubat ayı meclis toplantısında gündemin birinci maddesi olarak, “2023 yılı ocak ayı olağan meclis toplantılarına ait toplantı tutanağı ve meclis kararları” görüşüldü, oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin ikinci maddesinde, “İlçemiz Urganlı Mahallesinde yapımı tamamlanan düğün salonunun işletmesinin mahalle muhtarına devri hususu” görüşüldü, oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin üçüncü maddesinde, “Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne aşevi devri ve Çocuk Kültür Merkezinin teslimi sonucunda güncellenen çalışma yönetmeliği” görüşüldü, oy birliğiyle kabul edildi.

“Yeni Hayatlar Projesi” Türkiye’deki ilk uygulamalardan biri olacak

Gündemin dördüncü maddesinde, “İlçemiz Turgutlu Devlet Hastanesi, Turgutlu Belediyesi, Turgutlu Halk Eğitim Merkezi ve Turgutlu Sağlık Hizmetlerini Yaptırma Yaşatma ve Geliştirme Derneği iş birliği ile ilçemizde yaşayan engelli bireylerle ilgili olarak ‘Yeni Hayatlar Projesi’ uygulamaya konulacağı ve engelli bireylerin evlerinden alınıp Toplum Ruh Sağlığı Merkezine taşınması için belediyemizden araç talebinde bulunduğundan, ‘Yeni Hayatlar Projesi’ kapsamında hazırlanan protokole imza atmak üzere Belediye Başkanı Çetin Akın'a yetki verilmesi hususu” görüşüldü, oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin beşinci maddesinde, “Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin talebi doğrultusunda, 18-25 Haziran 2023 tarihinde yapılması planlanan Kuzey Makedonya gezisi için Turgutlu’da ikamet etmesi ve o bölgeye ilk defa gidecek kişilerden olması şartıyla belediyemizden proje ortağı olarak yol ve konaklama masraflarına destek verilmesi hususu” görüşüldü, oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin altıncı maddesinde, “28.11.2022 tarihi itibari ile çalışmakta olan ve sözleşmesi devam eden sözleşmeli personelin 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi memur kadrolarına atamaları yapılacağından Belediyemiz norm kadrosunda boş olan memur kadro değişiklik talebi ve personel grupları arası aktarma hususu” görüşüldü, oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin yedinci maddesinde, “İlçemiz Yunusdere Mahallesi köy yerleşik alanında kalan 140 ada 15 parsel sayılı taşınmazda kayıtlı bulunan 1005.00 m2 'Tarla' vasıflı taşınmazın devrinin daha detaylı görüşülmesi için imar komisyonuna havalesi hususu” görüşüldü, oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin sekizinci maddesinde, “Belediyemize ait 6. mıntıka 2572 ada 1 parselde bulunan Irlamaz Spor Alanı ile Avşar Mahallesi 3172 ada 1 parselde bulunan spor alanlarının Belediye Başkanlığımız tarafından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne 15 (on beş) yıllığına tahsis edilmesi ve hazırlanacak protokole imza atmak üzere Belediye Başkanı Çetin Akın'a yetki verilmesi hususu” görüşüldü, oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin dokuzuncu maddesinde, “Turgutlu Kaymakamlığı İlçe Müftülüğü tarafından, 4. Mıntıka 1099 ada 2 parsel sayılı taşınmaza yönelik hazırlatılan 1/1000 ölçekli Uygulama imar planı değişikliği teklifinin, planlama sürecinin hızlandırılabilmesi amacıyla, 1/1000 ölçekli imar planı yapma ve onaylama yetkisinin Manisa Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesi hususu” görüşüldü, oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin onuncu maddesinde, “İlçemiz Sivrice Mahalle Muhtarı Ramazan Yavuz’un talebi üzerine indirimli elektrik hakkından yararlanması maksadıyla Sivrice Mahallesi 655 parselde bulunan 116 m2 taşınmazın muhtarlığa tahsis hususu” görüşüldü, oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin on birinci maddesinde, “İlçemiz Baktırlı Mahalle Muhtarı Mehmet Sivrikaya’nın talebi üzerine indirimli elektrik hakkından yararlanması maksadıyla Baktırlı Mahallesi 103 ada 12 parselde bulunan 190,11 m2 taşınmazın muhtarlığa tahsis hususu” görüşüldü, oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin on ikinci maddesinde, “06.02.2023 tarihinde Kahramanmaraş ilinde ve çevre 10 ilde meydana gelen deprem sonucunda; ilçemiz kaymakamlığı, Turgutlu Belediyesi ve AFAD tarafından ilçemizde toplanan gıda ve yardım malzemelerinin sevkiyat harcamaları ile Turgutlu Belediyesince yapılacak olan yardım harcamalarına ilişkin Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’a yetki verilmesi hususu” görüşüldü, oy birliğiyle kabul edildi.

Turgutlu Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı gündemin on üçüncü son maddesi olan dilek ve temenniler bölümünün ardından sona erdi.