#

Turgutlu Belediyesi Meclisinde Başkan Vekilleri ve Komisyon Üyeleri Belli Oldu

Turgutlu Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısında gündem maddeleri kapsamında 1. ve 2. Başkan vekilleri, katip üyeleri, encümen üyeleri ile İmar, Tarife, Plan- Bütçe ve İhtisas Komisyonlarının üyeleri belirlendi.

Nisan ayı meclis toplantısında yapılan oylamaya göre Turgutlu Belediyesi Meclisinde 17’şer oyla 1. Başkan vekili İbrahim Kara, 2. Başkan vekili Mürşit Gedizli, Katip Üyeleri Serhat Seyhan, Olcay Özsürücü, Mustafa Yavaş, Veysel Başçı olarak belirlendi.

Mustafa Yavaş, Hasan Koç ve Nevin Baş ise 17 oy alarak Encümen üyeleri olarak belirlendi.

İmar Komisyonuna Burhan Irk, Ahmet Orhan, Serhat Seyhan, Hasan Koç, Veysel Başçı üye olarak oy birliği ile belirlendi. Tarife Komisyonunun kurulması ve üyelerinin Recep İşleyen, Esma Toprak, İbrahim Çevikbudakçı, Ömer Sakı, Olcay Özsürücü olarak belirlenmesi oy birliği kabul edildi. Plan – Bütçe Komisyonu üyeleri olarak Hüseyin Maliz, Ahmet Cüneyt Simav, Ferhat Yıldız, Hasan Buka ve İsmail Parmaksız oy birliği ile belirlendi. İhtisas Komisyonları dahilinde yer alan Çevre, Sağlık ve Ekoloji Komisyonuna Esma Toprak, Barış Erbaş, Cem Yıldırancan, Serhat Seyhan, Tanıl Sevenler oy birliği ile belirlendi. Eğitim, Kültür, Sanat, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeleri olarak Fehmi Gülen, İlhami Dinçer, Nevin Baş, Ömer Sakı, İhsan Tuğrul Yüksel oy birliği ile belirlendi. Engelliler ve Kadın Hakları Komisyonuna üye olarak Esma Toprak, Ahmet Cüneyt Simav, Nevin Baş, Ferhat Yıldız ve Hasan Koç olarak oy birliği ile belirlendi. Altyapı, Mesken, Kentsel Yenileme Komisyonuna üye olarak Ahmet Cüneyt Simav, Burhan Irk, Veysel Başçı, Mustafa Yavaş, Hasan Koç oy birliği ile belirlendi.

Kent Ekonomisi ve Sivil Toplum Kuruluşları Komisyonuna üye olarak İbrahim Gökdere, Recep İşleyen, Cem Yıldırancan, Semih Adıgüzel, İhsan Tuğrul Yüksel oy birliği ile belirlendi. Tarım ve Hayvancılık Komisyonuna Muhammet Naci Tunçel, Barış Erbaş, İsmail Parmaksız, İbrahim Kara, İbrahim Çevikbudakçı oy birliği ile üye olarak belirlendi. Trafik ve Ulaşım Komisyonuna üye olarak İbrahim Gökdere, Barış Erbaş, Olcay Özsürücü, Hasan Buka, İhsan Tuğrul Yüksel olarak belirlendi. Doğal Afetler Araştırma ve İnceleme Komisyonuna Burhan Irk, Muhammet Naci Tunçel, Veysel Başçı, Hasan Koç, İhsan Tuğrul Yüksel üye olarak oy birliği ile belirlendi.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, meclis toplantısının sonunda bir önceki dönemde encümen üyeliği görevinde bulunan Ömer Sakı ve Cem Yıldırancan’a çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.