Turgutlu Belediyesi Meclisinden Seçimler Öncesinde Sağduyu Çağrısı

Turgutlu Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısında 14 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için ortak bildiri okundu.

14 Mayıs Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine günler kala Turgutlu Belediyesi Meclisi ortak bir bildiriye imza attı. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Yapacağımız açıklama, bütün siyasi partilerin grup başkanlarıyla karar aldığımız bir metindir. Seçim öncesinde böyle bir metin okumayı uygun bulduk. Türkiye’ye, Turgutlu’ya, Manisa’ya mesajlar vermek istedik” sözleriyle ortak metni okudu.

Söz konusu metinde şu ifadeler yer aldı:

“14 Mayıs Pazar günü Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’ni yapacağız. Seçimler, millet iradesinin ve egemenliğinin temsili, demokrasinin olmazsa olmazıdır. Ülkemizin en iyi, en doğru şekilde yönetilmesine talip olunan bu dönemde; bunun en nihayetinde bir seçim olduğu gerçeği göz ardı edilmeden sağduyulu olunması gerektiği, vatandaşlarımızın huzurunun, güvenliğinin sağlanması ve korunmasının en temel önceliğimiz olduğu unutulmamalıdır.

Bu noktada seçime 12 gün kalmışken siyasi partileri, liderleri ve temsilcilerini; bu milleti ayrıştırmaya, kutuplaştırmaya çalışan bir dil kullanmamaya, bu halkın uzak ve yakın dönemde yaşadığı acı, üzücü, yıkıcı olayları yeniden hatırlatacak söylemlerden uzak durmaya davet ediyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti nasıl ki dil, din, inanç, etnik köken, cinsiyet ayrımı gözetmeden büyük mücadelelerle kurulduysa, 100 yıldır bu kadim topraklarda birlik, beraberlik içerisinde kardeşçe yaşandıysa bundan sonra da aynı şekilde yaşanmaya devam edecektir.

Kutuplaşmayacağız, ayrışmayacağız, bölünmeyeceğiz. Bunu isteyenlere de ne bugün ne de yarın fırsat vermeyecek, güzel vatanımızda barış içerisinde, dostça, kardeşçe yaşayacağız. Bunu hiç kimse unutmasın.

Yapılacak seçimlerin, ülkemize şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz.”