Turgutlu Belediyesi Minik Kızlar Hentbol Takımı Şampiyonada

Turgutlu Belediyesi Minik Kızlar Hentbol Takımı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Hentbol Federasyonu ve Alanya Belediyesi iş birliği ile düzenlenen 28. Ramazan Demirci Açık Alan Hentbol Turnuvası Minikler Türkiye Şampiyonası’na katıldı.

Turgutlu Belediyesi Minik Kızlar Hentbol Takımı, 28. Ramazan Demirci Açık Alan Hentbol Turnuvası Minikler Türkiye Şampiyonası’nda Turgutlu’yu temsil ediyor. Alanya’da 12-16 Haziran tarihleri arasında oynanan şampiyona karşılaşmalarında ilk maçını Amasya ile oynayan Turgutlu Belediyesi Minik Kızlar Hentbol Takımı rakibini 20-8 mağlup etmeyi başardı. Gruptaki ikinci maçında Ankara AS Takımı ile mücadele eden kırmızı siyahlılar, bu maçı da 25-3 kazandı. Turgutlu Belediyesi Minik Kızlar Hentbol Takımı, son maçını Tunceli Gençlik ile oynayacak.

Turgutlu Belediyespor Başkanı ve Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Minik Kızlar Hentbol Takımımız Alanya’da düzenlenen şampiyonada kentimizi en güzel şekilde temsil ediyor. Takımımız gruptaki iki maçını da kazanarak başarısını ortaya koymuş oldu. Sporcularımızın ve teknik ekibimizin başarılarının artarak devam etmesini ve güzel bir sonuçla şampiyonayı tamamlamalarını diliyorum” dedi.