#

Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü 2022 Yılında Turgutlu’nun Çehresini Değiştirecek Çalışmalara İmza Attı

Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, 2022 yılında “Daha Güzel Bir Turgutlu İçin” var gücüyle çalıştı.

Turgutlu’nun her mahallesinde, her sokağında izi olan Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri 2022 yılı içerisinde kendi şantiyesinde 65 bin normal ve mevsimlik çiçek tohumunu üreterek toprakla buluşturdu, kentin farklı bölgelerine 4000 ağaç dikti. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından üretilerek ve onarılarak israf edilmeden hizmete dönüştürülen 120 bank, 20 kamelya, 10 üstü açık kamelya ve çöp kovaları kentte ihtiyaç duyulan alanlara konumlandırıldı. “Daha yeşil bir Turgutlu” anlayışıyla çalışan ve kent geneline 30 bin m2 yeşil alan kazandıran ekipler, 145 noktada boyama 200 noktada ilaçlama, 270 noktada tamirat, 200 noktada budama, 215 noktada çim ve ot biçme, 800 m2 kauçuk döşeme çalışmalarını da hayata geçirdi. Sekiz adet yeni çocuk grubu ve spor aletleri, oturma alanları, peyzaj çalışmaları ile modern görünümlü fonksiyonel bir yaşam alanı oluşturdu.

Sosyal belediyeciliğin en güzel örnekleri hayata geçirildi

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği hasat sonucu elde edilen zeytinlerden bu yıl toplamda 2000 kilogram zeytinyağı üretildi. Elde edilen zeytinyağları Turgutlu Belediyesi Aşevi ve Hayır Merkezi aracılığıyla her gün 800’ü aşkın ihtiyaç sahibi ailenin sofralarına ulaştırılan sıcak yemeklerde kullanıyor. Kent genelinde gerçekleştirilen ağaç budama işleminden elde edilen odunlar ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak ulaştırılıyor. Kış mevsimi boyunca 2000 ihtiyaç sahibi aileye odun dağıtımı yapılması hedefleniyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 2022 yılında hayata geçirilen çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, “Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz kentimizde yeşil alanları, parkları, caddeleri daha modern bir görünüme kavuşturmak için var gücüyle çalıştı. Vatandaşlarımızın taleplerini öncelik alan ekiplerimiz insan odaklı çalışmalara da imza attı. Ekip arkadaşlarıma 2022 yılında göstermiş oldukları özverili çalışmaları için teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” dedi.