Turgutlu Belediyesi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’ı Konuk Ediyor

Turgutlu Belediyesi, Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’ın katılımıyla “Türkiye’nin Deprem Kuşakları ve Turgutlu’nun Fay Hatları” konulu söyleşi ve imza günü gerçekleştirecek. Söyleşi ve imza günü etkinliği 9 Mart Perşembe günü saat 20.00’da Mesadet Özcan Konferans Salonu’nda yapılacak.

Tüm Türkiye’yi etkileyen Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından Turgutlu Belediyesi deprem konusunda bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor. Deprem bilimci, jeofizik yüksek mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan “Türkiye’nin Deprem Kuşakları ve Turgutlu’nun Fay Hatları” konulu söyleşi ve imza günü programı ile Turgutlulu vatandaşlarla bir araya gelecek. Söyleşi, 9 Mart Perşembe günü saat 20.00’da Mesadet Özcan Konferans Salonu’nda düzenlenecek.

Turgutlu Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda düzenlediği “Afetlere ve Depreme Hazırlıklı Olmak” konulu konferansta Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir ve AKUT Vakfı Onursal Başkanı Nasuh Mahruki, deprem başta olmak üzere doğal afetlere hazırlıklı olunması gereken konularda önemli bilgiler aktarmıştı.

Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen bir deprem felaketi yaşadık. Yaralarımızı sarmak için Turgutlu Belediyesi ve Turgutlu halkı olarak ilk saatlerden itibaren tek yürek olduk. Deprem öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenler, alınması gereken önlemler konusunda vatandaşlarımızı bilinçlendirmeye devam ediyoruz. Deprem bilimci Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’ı kentimizde ağırlayacağız. Tüm vatandaşlarımızı bu önemli söyleşiye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.