#

Turgutlu Belediyesi Spor Kenti Olma Yolunda İlerliyor

Turgutlu Belediyesi, kentte gençlerin ve vatandaşların daha rahat koşullarda sportif faaliyetlerde bulunması için yeni alanlar yaratmaya devam ediyor.

Spor kenti olma yolunda önemli projeleri hayata geçiren Turgutlu Belediyesi, gençler başta olmak üzere her yaştan vatandaşın hizmetine sunmak üzere 2 spor sahanın daha yapım, onarım ve bakımını tamamlama aşamasına getirdi. Bu çalışmalar kapsamında Turgutlu Belediyesi Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından İzzettin Mahallesine yeni çim saha alanı oluşturuluyor. Dağyeniköy Mahallesinde ise mevcut spor sahasının bakım ve onarımları yapılarak vatandaşların kullanımına sunulacak.

Turgutlu Belediyesi tarafından Yakuplar, Akçapınar, İstasyonaltı ve Derbent Mahallerine kazandırılan spor tesislerinin açılışı geçtiğimiz aylarda gerçekleşmişti.

Turgutlu Stadyumu çalışmaları son aşamada

İnşaatın yeniden başladığı Turgutlu Stadyumu’nda çalışmalar ivedi bir şekilde yürütülüyor. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın girişimleri sonucunda devam eden çalışmaların 4 aylık süre içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Kırsal alanda yaptıkları çalışmaların düzenli ve planlı bir şekilde artarak devam edeceğini belirten Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, “Yapılan planlamalar ve çalışmalar ile mahallelerimizde spor alanlarımızı oluşturmaya devam ediyoruz. Gerçekleştireceğimiz spor alanlarından her yaştan hemşehrimizin faydalanacak olmasından dolayı oldukça mutluyuz. En kısa zamanda çalışmalarımızı tamamlayıp, bu alanları halkımızın kullanımına açacağız. Tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür eder, kolaylıklar dilerim” dedi.