- Haberler
- Yayla Mahallesine Kiraz Alım Yeri
- Başkan Akın TURBEM Eğitimcileri ile Buluştu
- Turgutlu Belediyesinden Koşukırı Mevkisinde Yoğun Mesai
- Turgutlu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkmaya Devam Ediyor
- YKS Öncesi Sınav Yerleri Dezenfekte Edildi
- Turgutlu Belediyesi Ekipleri Merkez ve Kırsal Mahallelere Hizmete Devam Ediyor
- Turgutlu Belediyesi Bu Yıl da Üniversite Tercih Merkezi Kuracak
- Başkan Çetin Akın’dan İptal Kararına Tepki
- Turgutlulu Üreticilere 200 bin Fide Ulaştırılacak
- Turgutlu Belediyesi Çalışmalarına Ara Vermiyor
- Turgutlu Belediye Meclisi Toplanıyor
- Turgutlu Belediyesinin İnternet Sitesi Yenilendi
- Turgutlu Belediyespor Erkek Voleybol Takımı 2. Ligde
- Turgutlu Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
- Turgutlu Belediyesi Yaz Spor Etkinlikleri Başlıyor
- Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi İlk Kamp Etkinliğini Düzenledi
- TURBEM Yeni Dönem Kayıtları Başlıyor
- Havai Fişek Kullanmama Kararını Alan İlk Başkan Çetin Akın Oldu
- Turgutlu’da Hayvan Satış ve Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu
- Turgutlu Belediyesi Lise Adayı Öğrencilere Tercih Desteği
Turgutlu Belediyesi Yağlı Güreşlerine Son Bir Gün
Turgutlu Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen, Türkiye’nin en ünlü başpehlivanlarının da katılacağı Yağlı Güreşler, 10 Ekim Pazar günü (yarın) Urganlı Futbol Sahasında (Urganlı Er Meydanı) gerçekleşecek.
Turgutlu Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Yağlı Güreşlere son bir gün kaldı. Türkiye’nin en ünlü başpehlivanları Ali Gürbüz, İsmail Balaban, Recep Kara, İsmail Koç, Şaban Yılmaz, Fatih Atlı, Hüseyin Gümüşalan, Osman Aynur, Ertuğrul Dağdeviren, Nedim Gürel, Serhat Gökmen, Şahali Kurt, Cengizhan Şimşek ve Turgutlu’nun yetiştirdiği başpehlivanlar Menderes Saltık, Ali Gökçen ve Hüseyin İyican’ın er meydanında güreşeceği Yağlı Güreşler 10 Ekim Pazar günü saat 09:00’da Urganlı Futbol Sahasında (Urganlı Er Meydanı) güreş severlerle buluşacak. Turgutlu Belediyesi Yağlı Güreşleri aynı zamanda Koza TV ve Tek Rumeli TV’den de canlı olarak yayınlanacak.
Yağlı Güreşler etkinliği kapsamında 10 Ekim Pazar günü saat 10:00’da, Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası önünden başlayacak kortej yürüyüşü, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda sona erecek. Kortej yürüyüşüne Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ve başpehlivanlar da katılacak.
Yağlı Güreşlere ücretsiz araç seferleri
Turgutlu Belediyesi ayrıca Urganlı Futbol Sahasındaki Yağlı Güreşlere katılmak isteyen güreş severler için 10 Ekim Pazar günü, Bayram Yeri Parkı, Kırmahalle Kahvehaneleri önü, Camiönü Parkı, İbrahimci Camii önü, Tren Garı durağı, TUKAŞ kapısı önü, Pazartesi Pazarı üst köşesi, Kervan Yolu (Demirciler Camii karşısı), Subaşı Camii önü, Eski Kız Meslek Lisesi önü, Selvilitepe Mahallesi Muhtarlık kavşağı, Ergenekon Mahallesi Yunus Emre Camii önü noktalarından 09:00 – 14:00 saatleri arasında ücretsiz ring seferleri de düzenleyecek.
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Geleneklerimizi ata sporumuz olan Yağlı Güreşler ile yaşatmaya devam ediyoruz. Güreş severlerimizin keyif alacağına inandığımız etkinliğimizde hazırlıklarımızı tamamladık. Tüm hemşehrilerimizi ücretsiz olan Yağlı Güreşlerimize bekliyoruz” dedi.